Liga prvaka: Juventus i Tottenham remizirali, Pjanić asistirao

Prvim utakmicama u kojima su se sastali Juventus - Tottenham i Basel - Manchester City u utorak navečer je počela osmina finala evropske Lige prvaka.

Juventus je u Torinu igrao neriješeno 2:2 sa Tottenhamom.

Juve je poveo već u drugom minutu preko Gonzala Higuaina na asistenciju bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Domaćini su udvostručili prednost u devetom minutu kada je Higuain postigao pogodak iz penala.

Tottenham je u 35. minuti uspio smanjiti na 2:1 golom Harryja Kanea na asistenciju Dele Allija.

Juventus je imao priliku da poveća prednost u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, ali je Higuain bio neprecizan sa bele tačke, te se na odmor otišlo kod rezultata 2:1 za domaći tim.

Gosti su u nastavku stvorili nekoliko izglednih prilika, a jednu su pretvorili u pogodak u 72. minutu preko Christiana Eriksena.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Tottenham iz Torina odnio pozitivan rezultat pred uzvratni meč koji se igra 7. marta u Londonu.

U drugom meču, Basel je kao domaćin na stadionu "St. Jakob-Park" deklasiran od favoriziranog Manchester Cityja sa 0:4.

City je poveo već u 14. minutu golom Ilkaya Gundogana na asistenciju Kevina De Bruynea.

Samo četiri minute kasnije već su vodili sa 2:0 pogotkom Bernarda Silve koji je pogodio na asistenciju Raheema Sterlinga.

Manchester City je u 23. minutu povećao prednost na 3:0 golom Sergia Aguera, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti su u 53. minutu meča već vodili sa visokih 4:0 pogotkom Gundogana, na asistenciju Aguera.

Do kraja meča je bilo još po nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali bez novih golova, pa je City zasluženo slavio.

U sredu su sa početkom od 20.45 sati na programu dva meča osmine finala UEFA-ine Lige prvaka, Porto - Liverpool i Real Madrid - Paris Saint-Germain (PSG).