Evroliga: Crvena zvezda - Anadolu Efes

- Crveno-beli odneli pobedu u Beogradu u 11. kolu Evrolige rezultatom 100:81

BEOGRAD (AA) - Crvena zvezda pobedila je večeras Anadolu Efes rezultatom 100:81 u košarkaškoj utakmici 11. kola Evrolige, javlja Anadolu Agency.

U dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu u kojoj je bilo oko 5.000 ljudi, crveno-beli tim vodio je od prvog do poslednjeg minuta utakmice, da bi na kraju odneo četvrtu pobedu u Evroligi.

Najviše poena za beogradski tim ostvario je Džejms Feldin.

U trećoj četvrtini (74:62), Efes je u dva navrata prilazio na devet i šest poena, ali je na kraju Zvezda uspela da vrati dvocifrenu prednost.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Crvene zvezde (50:44), koja je odmah na startu utakmice stekla prednost. U prvoj četvrtini rezultat je bio 29:23, dok je u drugoj četvrtini Efes igrao bolje. Najviše poena Zvezdi, i to 15, doneo je Džejms Feldin, dok je 12 poena Efesu doneo Zoran Dragić.

Tokom prvog poluvremena koje je trajalo više od sat vremena, meč je bio prekinut na nekoliko minuta zbog tehničkih problema, dok organizatori nisu popravili semafor.

Crveno-beli sledeću utakmicu igraju protiv Valensije.