هیجان موج‌سواری در گوکچه‌آدای ترکیه

شهرستان گوکچه‌آدا در چاناک‌کاله ترکیه به لحاظ برخورداری از شرایط آب‌‌ و هوایی ویژه خود مورد استقبال ویژه موج‌سواران از سراسر جهان قرار گرفته است

هیجان موج‌سواری در گوکچه‌آدای ترکیه

بموجب خبرگزاری آناتولی ، شهرستان گوکچه‌آدا از توابع استان چاناک‌کاله ترکیه عنوان نخستین جزیره شهر آرام (Cittaslow) جهان را در کارنامه خود داشته و به دلیل وزش بادهای مناسب و مطلوب یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای ورزشکاران موج‌سوار به شمار می‌رود.

گوکچه‌آدا با 297 کیلومتر مربع مساحت بزرگترین جزیره ترکیه بوده و از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی بسیاری برخوردار است. این جزیره بی‌نظیر در چند سال اخیر همچنین میزبان موج سواران آماتور و حرفه‌ای داخلی و همچنین کشورهای یونان، بلغارستان، رومانی، بلژیک و آلمان است.

اونال چتین، شهردار گوکچه‌آدا در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: گوکچه‌آدا در حال تثبیت جایگاه خود به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز موج سواری نه تنها ترکیه بلکه جهان است.

وی همچنین افزود: مناطق موج سواری متعددی در کشور وجود دارد اما گوکچه‌آدا به لحاظ وزش مداوم باد در صدر محبوب‌ترین نقاط موج سواران قرار دارد. در این میان نباید حمایت‌های دولت در تامین زیرساخت‌های لازم برای رشته‌های مختلف این ورزش از جمله ویند سرفینگ و موج سواری با کایت را فراموش کرد.خبرهای مرتبط