دیدار اردوغان و پوتین پایان یافت

این دیدار پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت و به مدت یک ساعت و 50 دقیقه به طول انجامید

دیدار اردوغان و پوتین پایان یافت

دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولادیمیر پوتین، همتای روس وی پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین المللی و با محور سوریه در شهر سوچی پایان یافت.

این دیدار پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت و به مدت یک ساعت و 50 دقیقه به طول انجامید.

پس از دیدار دوجانبه اردوغان و پوتین نشست هیئت‌های دو کشور آغاز شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در مجتمع ریاست جمهوری شهر سوچی اظهار داشت: بیانیه مشترک امید جدیدی را برای منطقه به ارمغان خواهد آورد. همبستگی ما در مسائل منطقه‌ای مایه امید برای منطقه است. اکنون نه تنها منطقه بلکه چشمان تمام جهان به سوچی دوخته شده است.

اردوغان ضمن اشاره به دیدارهای اخیر خود با پوتین در تهران و استانبول گفت: تبادل نظر در زمینه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و حوزه‌های مختلف با روسیه در سطحی است که منجر به تقویت همدیگر خواهد شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش از دیدار با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود در مجتمع ریاست جمهوری در شهر سوچی اظهار داشت: روابط ما با ترکیه به شکل مثبت و سازنده در حال گسترش بوده و حجم تجارت بین دو کشور نیز با سرعت زیادی افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه افزود: روابط امنیتی در حوزه منطقه‌ای نیز در حال گسترش است. در عین حال روابط مسکو و آنکارا در خصوص مسائل بین‌المللی نیز تعمیق یافته است.

پوتین ضمن اشاره به تعدد دیدارهای دوجانبه با اردوغان گفت: موضوعات بسیاری برای گفتگو وجود دارد، برخی از آنها موضوعات پیچیده ای هستند که هم به تبادل نظر درباره آنها و هم بررسی راه حل‌های آن خواهیم پرداخت.خبرهای مرتبط