برنامه تلفن همراه راهنمایی اتباع خارجی در ترکیه فردا منتشر می‌شود

اداره امور مهاجرتی وزارت کشور ترکیه برنامه ای را به منظور تسریع روند حل مشکلات اتباع خارجی در کشور برای گوشی‌های تلفن همراه اندرویدی از فردا منتشر می‌کند.

برنامه تلفن همراه راهنمایی اتباع خارجی در ترکیه فردا منتشر می‌شود

اداره امور مهاجرتی وزارت کشور ترکیه به منظور تسریع در حل مشکلات اتباع خارجی و اقامت در کشور، برنامه ای را برای گوشی‌های تلفن همراه اندرویدی راه اه اندازی کرده که فردا از فروشگاه انترنتی Google Play stores قابل دسترس خواهد بود.

این اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند به زبان‌های ترکی، انگلسی، عربی، فارسی، روسی و آلمانی طراح شده و امکان دسترسی سریع به اطلاعات لازم را برای اتباع خارجی فراهم می‌کند. 

عبدالله آیواز، معاون رئیس اداره امور مهاجرتی وزارت کشور ترکیه به خبرنگار آناتولی گفت: اتباع خارجی که به دلایل مختلف وارد کشورمان می‌شوند، با دانلود و نصب این برنامه اندرویدی تلفن همراه، در باره نکات مهم، حقوق و مسئولیت‌های قانونی خود آگاه شده و همچنین در زمینه چگونگی اقامت آن‌ها در کشور مطلع خواهند شد.

به گفته وی اتباع خارجی در ترکیه با استفاده از این برنامه گوشی هوشمند علاوه بر اطلاعات مربوط به اداره امور مهاجرتی و امکان رسیدگی به مراجعات به مرکز ارتباطات اتباع خارجی (YİMER)، به اطلاعات دقیق درباره موضوعاتی از قبیل اقامت، حمل و نقل، فرصت‌های شغلی و خدمات آموزشی و بهداشتی در ترکیه دست خواهند یافت.

همچنین توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن اندرویدی تلاش دارند به زودی نسخه مناسب برای تلفن‌های همراه با سیستم عامل IOS را راه اندازی و در دسترس عموم قرار دهند.خبرهای مرتبط