اردوغان : در آینده ایی نزدیک شمال عراق را بر سر تروریستها خراب خواهیم کرد

بیانات رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در 46 امین اجلاس مقامات ادارات محلی در آنکارا

اردوغان : در آینده ایی نزدیک شمال عراق را بر سر تروریستها خراب خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در 46 امین اجلاس مقامات ادارات محلی در مجتمع ریاست به عملیات نظامی شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین سوریه که به تاریخ 20 ام ژانویه آغاز شد، اشاره کرده و گفت : امیدوارم که منطقه عفرین سوریه تا عصر از لوث تروریستها پاکسازی شود.

اردوغان ضمن اشاره به اینکه تاکنون 3444 تروریست در منطقه از قدرت عمل ساقط شده است اظهار داشت : به تصرف منطقه عفرین گامی دیگر نزدیک شدیم. امیدوارم که منطقه تا عصر امروز کاملا از لوث تروریستها پاکسازی می شود. البته این کار آسانی نیست. ما مثل کشورهای غربی غیر نظامیان را نمی کشیم. آنها تنها در الجزایر 5 میلیون نفر را قتل عام کردند. در رواندا ، لیبی و عراق دهها هزار و حتی صدها هزار نفر را کشتند. آنها باید حساب این کشتارها را پس دهند. اگر ترکیه غیر نظامیان را هدف قرار می داد، عفرین خیلی وقت بود که به تصرف ما در می آمد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه چنین گفت : 65 درصد سلاح هایی را که نیروهای مسلح ترکیه در عفرین استفاده می کنند، ساخت ترکیه است و این رقم بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن اشاره به اینکه تروریستهایی که ادعا می کردند در مرکز شهر عفرین مقاومت خواهند کرد، با ورود نیروهای مسلح ترکیه به منطقه بدون اینکه پشت سر خود نگاه کنند پا به فرار گذاشتند تاکید کرد : از تلاش تروریستها در حین فرار برای استفاده از غیر نظامیان بعنوان سپر زنده نیز ممانعت می شود.

اردوغان ضمن تاکید بر اینکه تروریستها در عفرین به تنهایی حرکت نمی کنند به سخنان خود چنین ادامه داد : همه شاهد هستید که در کوهها چه تونل هایی باز کرده اند. آیا این تونل ها را چه کسی ساخته است ؟ آن تروریستها ؟ نه تنها تروریستها نیستند که این تونل ها را ساختند اینها شرکا و همدستانی دارند.

رئیس جمهوری ترکیه تلویحا به آغاز عملیات نظامی به شمال عراق در پی سوریه نیز اشاره کرده و گفت : منبج را نیز پاکسازی خواهیم کرد. منطقه وسیعی از شرق رود فرات گرفته تا مرزهایمان در شمال عراق را از تروریستها پاکسازی خواهیم کرد. در آینده ایی نه چندان دور شمال عراق را بر سر تروریستهایی که در اینجا لانه گرفته اند، خراب خواهیم کرد. حراست از امنیت مان در اولویت ماست.خبرهای مرتبط