ییلدیریم: در رایزنی با سیپراس گفتیم که دوری از تنش به نفع دو کشور خواهد بود

بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه: در گفتگو با الکسیس سیپراس به صورت آشکار بیان کردیم که دوری از تنش به نفع هر دو کشور خواهد بود

ییلدیریم: در رایزنی با سیپراس گفتیم که دوری از تنش به نفع دو کشور خواهد بود

بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه: در گفتگو با الکسیس سیپراس به صورت آشکار بیان کردیم که دوری از تنش به نفع هر دو کشور خواهد بود.

نخست وزیر ترکیه در ارتباط با جزئیات گفتگوی تلفنی با الکسیس سیپراس، همتای یونانی خود گفت:

در روزهای اخیر در مورد جزایر صخره ای کارداک تنش و نقض هایی صورت گرفته که در قبال آن اقدام متقابل انجام شده است. در این گفتگو در مورد آزاد بودن خطوط ارتباط حل دیپلماتیک این مسئله و در چارچوب درک متقابل به توافق رسیدیم.

- (کمیسیون همبستگی ملی در ترکیه) در این راستا هیأت منصوب هر دو طرف کار خود را به پایان رساندند. شکل نهایی آن پس از بررسی رهبران احزاب تعیین خواهد شد و پس از آن متن این قرارداد به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

ییلدیریم در رابطه با حمایت حزب حرکت ملی ترکیه از نامزدی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور در انتخابات سال آینده گفت: در این مورد اختلافی  نداریم. حزب حرکت ملی حمایت خود از نامزدی رئيس جمهورمان و رهبر حزب عدالت و توسعه برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را به مردم اعلام کرد.

- ( در رابطه با تنش با یونان) فکر می‌کنم در ماه مه جلسه روسای ستاد کل ارتش کشورهای عضو ناتو برگزار خواهد شد. در همین چارچوب روسای ارتش دو کشور نیز گردهم آمده و برای جلوگیری از افزایش این مسائل٬ تدابیر و اقدامات لازم را به طور متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.خبرهای مرتبط