یونان به ایجاد تنش با ترکیه ادامه می دهد

حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه: یونان باید به اقدامات خطزناک خود علیه ترکیه پایان بدهد

یونان به ایجاد تنش با ترکیه ادامه می دهد

 

حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه طی سخنانی در رابطه با تنش ایجاد شده با یونان در حوالی صخره های کارداک در دریای اژه اظهار داشت، مستشار وزارتخانه در تماس تلفنی با دبیرکل وزارت خارجه یونان گفتند، افزایش تنش در اژه به نفع هر دو طرف نبوده و طرف یونان باید به این اقدامات خطرناک پایان بدهد.

آکسوی در رابطه با اظهارات مقامات وزارت خارجه یونان گفت، در اطلاعیه 13 ام فوریه وزارت خارجه یونان چنین ادعا شد که در رابطه با حادثه واقع در منطقه صخره های کارداک، اعتراض بالقوه ای صورت گرفته است. متاسفانه طرف یونان با این اظهارات هم افکار عمومی خود را به اشتباه انداخته و هم چنان گذشته حقایق را منحرف می سازد.

در اصل مستشار وزارت خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با دبیرکل وزارت خارجه یونان، در رابطه با حوادث ناشی از مانورهای خطرناک قایق های گارد ساحلی یونان در حوالی صخره های کارداک که به ترکیه تعلق دارند، اعلام نمود که اقدامات دشمنانه نیروهای مسلح یونان در هوا و دریا ادامه داشته و ما نیز هرگز به این اقدامات مسامحه نشان نخواهیم داد. افزایش تنش در دریای اژه به منافع هر دو طرف ضربه زده و یونان بایستی به این عملکردهای خطرناک پایان بدهد.خبرهای مرتبط