مطبوعات ترکیه، دوشنبه 15 آوریل 2015

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، دوشنبه 15 آوریل 2015

روزنامه صباح در خبری با تیتر "عملیات هوایی در شمال عراق" می نویسد، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش کشور روز گذشته طی عملیاتی در مناطق «زاپ» و «آواشین-باسیان» واقع در شمال عراق مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات گروه تروریستی پ.ک.ک را منهدم کرد. وزارت دفاع ترکیه همچنین بر ادامه عملیات مبارزه با تروریسم در داخل و خارج کشور تاکید کرده است.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان "خطوط هوایی ترکیه پس از انتقال تاریخی، به بیش از یک میلیون مسافر ارائه خدمت کرد" می نویسد، بلال اکشی مدیر عامل شرکت خطوط هوایی ترکیه شمار مسافرینی که پس از انتقال بزرگ از فرودگاه استانبول استفاده کرده اند را اعلام کرد. اکشی گفت: "از روزی که این انتقال صورت گرفت، با 4 هزار و 862 پرواز از 841 هزار و 915 مسافر میزبانی کرده ایم. با مسافرین روز گذشته این رقم به بیش از یک میلیون نفر رسید.

"توریست ها در سال 2017، 22.5 میلیون دلار در ترکیه  خرج کرده اند" تیتر خبری است که در شماره امروز روزنامه استار به چشم می خورد. بر اساس این خبر، توریست های خارجی در طول سال 2017، به میزان 22.5 میلیون دلار صرف گذراندن تعطیلات در ترکیه کرده اند. شرکت Visual Capitalist که مرکز آن در کانادا قرار دارد، کشورهایی که توریست ها بیشترین هزینه را صرف می کنند مورد بررسی قرار داد. بر اساس آمار و داده های ارائه شده از سوی این شرکت، گردشگران خارجی در سال 2017، 22.5 میلیون دلار در ترکیه هزینه  کرده اند. 

روزنامه حریت طی گزارشی با عنوان "شهر زیبای سینوپ، از هدف یک میلیون توریستی پافراتر گذاشت" می نویسد، با توجه به نتایج تحقیقات سازمان آمار ترکیه در سال 2014 و 2016، سینوپ صاحب خوشحال ترین انسانهای ترکیه بوده  و در طول سال گذشته از بیش از یک میلیون توریست میزبانی کرده است. اولین کاروان گردشگری که در سال جاری وارد سینوپ شده  اند با دسته گل مورد استقبال قرار گرفتند. توریست ها در مورد طبیعت و تاریخ سینوپ کنجکاو هستند. دریا، سواحل زیبا، پارک طبیعی هامسیلوس و آبشاز تاتلیجا از جمله زیبایی های طبیعی این  شهر هستند. زندان تاریخی سینوپ؛ بناهای بالاتالار که حفاری های باستان شناسی در آنها ادامه دارد و قبرستان صخره ای نمونه ای از آثار تاریخی سینوپ هستند که مورد توجه و استقبال گردشگران قرار دارد. 

و "گالاتاپورت به جهان معرفی شد" تیتر خبری است که روزنامه یئنی شفق به اطلاع خوانندگانش رسانده است. در این خبر می خوانیم ، گالتاپورت بندر بزرگ استانبول که پس از اتمام امور ساخت و ساز  سالانه به 1.5 میلیون مسافر ارائه خدمت خواهد کرد، در یک غرفه در Seatrade Cruise Global 2019 مورد توجه مهمترین شرکت های کشتی های تفریحی کروز جهان قرار گرفت. در این نمایشگاه که 643 شرکت از 113 کشور مختلف و 11 هزار خریدار در آن حضور دارد، بندر کشتی های کروز گالاتاپورت که در مارس 2020 افتتاح خواهد شد، معرفی گردید. 

 

 

 

 خبرهای مرتبط