مطبوعات ترکیه، 11 آوریل سال 2019

مطبوعات ترکیه، 11 آوریل سال 2019

مطبوعات ترکیه، 11 آوریل سال 2019

روزنامه استار ترکیه سخنان اردوغان در زمینه انجام عملیات در شرق فرات را منتشر کرده است.

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، در خلال سخنرانی خود در مراسم 174 مین سالگرد تشکیل سازمان امنیت ترکیه و افتتاح ساختمان جدید نیروهای ویژه در منطقه گولباشی آنکارا گفت: با گامهایی که برداشتیم نشان دادیم که نمی توانند با راه اندازی کریدور ترور در امتداد مرزهایمان ما را به زانو در آورند. به رغم این موضوع برای آنهایی که همچنان بر این کارهای خود اصرار دارند در آینده نزدیک پاسخ لازم را خواهیم داد.

 

روزنامه صباح از تاسیسات بزرگ هواپیما و هلی کوپتر سازی در ترکیه نوشته است.

به گزارش این روزنامه سازمان صنایع هوا و فضای ترکیه (توساش) در حال تاسیس بزرگترین مرکز ترکیه و چهارمین ساختمان بزرگ تولید کامپوزیت جهان می کند. این مرکز در شهر کاهرامان کازان آنکارا با اختصاص بودجه ای در حدود 181 میلیون دلار احداث می شود. این مرکز قادر است تا ضمن بهره گیری از برترین تکنولوژی روبوتیک جهان، 2 درصد از نیازهای جهانی در زمینه سازه های هوایی را تولید کند.

 

روزنامه یئنی شافاک از پیشنهاد روسیه برای ساخت مشترک هلی کوپتر با ترکیه خبر داده است.

در همین زمینه آندری بوگینسکی، مدیر شرکت بالگردسازی روسیه گفته است: "امکان دارد در ساخت هلی‌كوپترهای خود از قطعات تولیدشده در ترکیه استفاده کنیم. احتمال تولید مشترک بالگرد با ترکیه هم وجود دارد. بوگینسکی اعلام کرد: در خصوص خرید، نگهداری و مراقبت از هلی‌کوپترهای غیرنظامی ساخت روسیه با مشتریان بالقوه نشست‌هایی داشتیم. ترکیه در تولید بالگردهای جنگی دارای تجربه موفق است.

 

روزنامه وطن اقدام به انتشار تمجید خبرگزاری سی ان ان اینترنشنال از فرودگاه استانبول کرده است.

به گزارش این خبرگزاری کوچ بزرگ فرودگاه استانبول در خلال روزهای پنجم الی ششم آوریل تمام شده است. این خبرگزاری از قول ریچارد کويست تاکید کرده که پروژه غول پیکر ترکیه در زمینه هوانوردی افتتاح شده است.

 

روزنامه حریت نوشته است که به نوشته روزنامه بریتانیایی گاردین 5 ساحل از ترکیه در لیست بهترین سواحل در اروپا جای گرفته است.

به نوشته این روزنامه این سواحل در آنتالیا، موغلا و چاناک قلعه قرار دارد.

 خبرهای مرتبط