مطبوعات ترکیه، 13 فوریه سال 2019

مطبوعات ترکیه، 13 فوریه سال 2019

مطبوعات ترکیه، 13 فوریه سال 2019

روزنامه یئنی شافاک: "ترکیه معامله پلید بین پ.ک.ک وداعش را افشاء کرد."

این روزنامه در خبری با اشاره به سخنان سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در زمینه شناسایی و توقیف یک اتوموبیل حاوی مواد منفجره در ترکیه نوشت: طراح این اقدام تروریستی یک منسوب داعش بود و این تروریست برای اینکه بتواند 100 تروریست داعش تحت اختیار تروریستهای YPG/PKK در سوریه را آزاد کند حاضر به انجام این اقدام تروریستی شده بود.

 

خبرتورک: ترکیه موفق به ساخت یک پهپاد ویژه شده است.

این روزنامه خبر داده است که مهندسان ترک موفق شده اند که یک پهپاد ملی را با قدرت تصویربرداری 360 درجه و با توانایی مخابراتی 5G و کیفیت تصویری 4K با همکاری شرکت تورکسل طراحی و تولید کنند. این پهپاد قادر است تا در موارد متعدد مورد استفاده قرار گیرد و حتی امنیت خطوط لوله نفت و گاز را تامین کند.

 

روزنامه وطن: گاز صخره ای نوید بخش اینده درخشانی برای ترکیه است.

این روزنامه با اشاره به ادامه توسعه بخش انرژی در ترکیه نوشته است که کشف گاز طبیعی از چاه چلتیک-1 در تراکیای غربی، روند جدیدی را ترکیه آغاز خواهد کرد. اما کارشناسان انرژی می گویند که مژده اصلی آن است که ترکیه 60 برابر این 3 میلیارد متر مکعب گاز کشف شده، دارای ظرفیت گاز صخره ای است.

 

روزنامه استار:"در سال گذشته، 650 میلیون دلار در بخش انرژی بادی در ترکیه سرمایه گذاری شد."

به نوشته این روزنامه سال گذشته، ظرفیت تولید برق از نیروی بادی در ترکیه 497 مگاوات افزایش یافته است. بنابراین در سال گذشته، تولید برق از این طریق، با افزایشی 7.2 درصدی روبرو شده و به مجموع 7000 369 مگاوات رسیده است. بیشترین برق بادی تولید شده بترتیب مربوط به استانهای ازمیر، بالیکسیر و مانیسا است.

 

و روزنامه صباح:نشست مسئولان فیفا امروز در استانبول آغاز می شود

به گزارش این روزنامه نشست مسئولان ارشد فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا»، با حضور نمایندگان 47 کشور عضو آن به مدت سه روز از روز 13 فوریه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد. قرار است در این نشست روند انجام اصلاحات در فیفا مورد بررسی قرار گیرد. جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در پایان ایننشست با خبرنگاران گفتگو خواهد کرد. ترکیه برای دومین بار میزبانی نشست فیفا را برعهده می‌گیرد.خبرهای مرتبط