مطبوعات ترکیه پنجشنبه 7 فوریه 2019

مروری بر روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه پنجشنبه 7 فوریه 2019

روزنامه صاباح در خبری با تیتر "تاریخ ورود S-400 ها به ترکیه، اعلام گردید" نوشته است، دیمیتری شوگایِف رئیس دفتر همکاری نظامی و فنی روسیه،  اعلام داشت که سیستمهای دفاع موشکی S-400 بر اساس توافقنامه فصل پاییز سال 2019 به ترکیه تحویل داده خواهد شد. شوگایف افزود: "سفارش ترکیه در حال حاضر بالغ بر 1 میلیارد دلار میباشد. زمان تحویل را دو بار عقب کشیدیم و پاییز 2019، تعهداتمان را به جای خواهیم آورد."

 

روزنامه وطن طی گزارشی با تیتر "جوهر طبیعی سلامتی؛ شن سیاه مغناطیسی"، نوشته است شن سیاه مغناطیسی که به تازگی در منطقه دریای سیاه کشف شده و در کل جهان با نوع تداوی که مورد استفاده قرارمیگیرد، بسیار مشهور میباشد، غده تیروئید را به کار انداخته و مشکلات استرس و بی خوابی را بر طرف کرده و بیماریهایی چون روماتیزم، بیماری صدف و بسیاری دیگر را نیز درمان مینماید. این شن که تنها در برخی مناطق جهان یافته میشود و در ترکیه نیز تنها در شهرستان اُنیه استان اُردو واقع در منطقه دریای سیاه کشف شده است با مواد معدنی و کیفیت اجزای سازنده که در بردارد، بسیار موردتوجه میباشد.

 

"خطوط هوایی ترکیه در حوزه سوپرکلاسیکو" تیتر خبری در روزنامه خبر ترک میباشد. در این خبر امده است، خطوط هوایی ترکیه که به میزان قابل توجهی فعالیتهای اسپانسری انجام میدهد، برای خودنمایی در مسابقات سوپر کلاسیکوی آرژانتین واقع در امریکای لاتین که بزرگترین دربی جهان را میزبانی خواهد کرد، آماده میشود. باشگاه ریوِر، برای تهیه اونیفورم بازیکنان، استفاده در استادیوم و همکاری در سایتهای اجتماعی، به خطوط هوایی ترکیه پیشنهاد داد. تبلیغات خطوط هوایی ترکیه در اونیفورمهای تیم ریوِر پلِیت و استادیوم استادیو مونومنتال جای خواهد گرفت. در دربی سوپر کلاسیکو، رقیب تیم ریوِر، بوکا جونیورز خواهد بود. تاریخ این بازی نیز روز 8 فوریه میباشد.

 

روزنامه یئنی شافاک در خبری با تیتر "شرکت Huawei اولین فیلم تبلیغاتی خود را که در ترکیه تهیه شده است را منتشر نمود" نوشته است کمپین تبلیغاتی تلویزیون p smart 2019 شرکت چینی تولید تلفنهای هوشمند، منتشر شد. در این فیلم تبلیغاتی، از دریاچه خزر واقع در الازیغ گرفته تا بهشت مخفی "خلوتیه" واقع در شانلی اورفا و از Güroymak شهر بیتلیس گرفته تا خلیج تازی در آنتالیا، بسیاری از زیباییهای طبیعی ترکیه به تصویر کشیده میشود.

 

روزنامه استار طی خبری اقتصادی با تیتر "سرمایه گذاران خارجی با اشتها وارد بورس سال 2019 شدند" نوشته است، سرمایه گذاران خارجی که طی ماه ژانویه، اوراق سهام به ارزش 798 میلیون دلار از بورس استانبول خریداری کرده اند، بدین ترتیب، بیشترین خرید از سال 2017 تا کنون را به انجام رسانیدند. ماه ژانویه سال 2017، سرمایه گذاران خارجی، خرید 816 میلیون دلاری داشته اند و تا به امروز از نظر خرید، به این مقدار نزدیک نشده بود. سرمایه گذاران خارجی ماه اول سال 2019، با ریسک جهانی که رو به افزایش میباشد، به شکلی قوی از بورس استانبول خریداری نمودند. گفتنی است بیشترین اوراق سهام مورد توجه از سوی سرمایه گذاران خارجی، بانکها بوده اند.خبرهای مرتبط