مطبوعات ترکیه، ششم فوریه 2019

مطبوعات ترکیه، ششم فوریه 2019

مطبوعات ترکیه، ششم فوریه 2019

روزنامه یئنی شافاک از قول رییس جمهوری ترکیه نوشت: "در سوریه کارها را باید خودمان انجام دهیم."

به نوشته این روزنامه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست هفتگی نمایندگان حزب عدالت و توسعه در مجلس ملت کبیر کشور گفت: "ترکیه برای تمامیت ارضی و سیاسی سوریه و حق تعیین سرنوشت آن توسط مردم این کشور احترام قائل است. به همین دلیل از تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات آزاد در سوریه حمایت می کنیم." وی افزود:."هیچ تهدیدی از جمله لیست تحریم نمی‌تواند ما را از این راه برگرداند. اگر ظرف چند هفته تروریست‌ها از منبج خارج نشوند، صبرمان پایان خواهد یافت. اگر اداره مردمی با حمایت ترکیه در شرق فرات تا چند ماه آینده تشکیل نشود، دیگر منتظر نخواهیم ماند".

 

روزنامه استار نوشته است که نماینده ارشد سازمان ملل اقدامات ترکیه در زمینه ائتلاف تمدنها را تحسین کرده است.

میگل موراتینوس، نماینده عالی سازمان ملل در امور ائتلاف تمدن‌ها که به دعوت مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خاررجه ترکیه به آنکارا آمده گفته است: "این ائتلاف از سال 2005 تاکنون با حمایت ترکیه و اسپانیا فعالیت می‌کند. اگر حمایتهای ترکیه نبود فعالیت ما مقدور نبود. ترکیه به عنوان عضو دائمی ائتلاف تمدن‌ها با اعتقاد کامل برای تداوم فعالیت این نهاد می‌کوشد. عضویت ترکیه از لحاظ حمایت مالی، سیاسی و دیپلماتیک برای ما ضروری است. "

 

روزنامه خبر تورک نوشته است: آبشار یخزده ارزروم یادآور کوههای الپ اروپا است.

به نوشته این روزنامه آبشارهای منجمد شده شهرستان اوزون دره در استان ارزروم مورد استقبال گسترده دوستداران ورزش یخ‌نوردی جهان قرار گرفته است. ارتفاع آبشارهای شهرستان اوزون دره که به "شهر آرام" شهرت دارد، به 300 متر می رسد. کوه نوردان از کشورهای مختلف جهان برای یخ نوردی به این منطقه می آیند. آبشارهای یخ زده این منطقه جایگزینی برای انجام این ورزش در رشته کوه های آلپ است.

 

روزنامه وطن از سفر کاته گریگورویا مدل روس به استانبول خبر داده است.

این روزنامه نوشته که این خانم زیباروی روس پس از إتمام کارهایش در استانبول، 5 روز دیگر در این شهر خواهد ماند و از اثار تاریخی و دیدنی این شهر بازدید خواهد کرد.

 

و روزنامه صاباح خبری مسرت بخش از وضعیت گردشگری ترکیه در ماههای سرد سال نوشته است.

به نوشته این روزنامه، شمارگردشگران در ترکیه درفصل زمستان که به ماههای مرده در صنعت گردشگری تعبیر می شود باردیگر رکورد شکسته است. به گونه ایکه شهر آنتالیا در ژانویه امسال در مقایسه با ژانویه پارسال با افزایش 53,8 درصدی گردشگران روبرو شده و شمار گردشگران فقط در این ماه به 142 هزار و 297 تن رسیده است.خبرهای مرتبط