مطبوعات ترکیه سه شنبه 5 فوریه 2019

ترکیه یکی از 10 کشور تولید کننده صنایع دفاعی در جهان می باشد

مطبوعات ترکیه سه شنبه 5 فوریه 2019

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " وقتی ترکها را می بینم، احساس می کنم که جهان هنوز هم خوب است " می نویسد، فیدا حسن که برغم از دست دادن پدر، برادران و یک پای خود در حملات رژیم اسد، بعنوان معلم داوطلب در اردوگاههای پناهجویان در مرز تدریس می کند، با یاری نهادهای ترک به پروتز پای مصنوعی خود دست یافت. فیدا که تی آر تی در دوم فوریه داستان زندگی وی را طی یک فیلم مستند پخش نمود، اظهار داشت، ملت ترک بسیار خنده رو و انسانهای خوبی می باشند. در کوچه و خیابان به من کمک می کردند. زیرا در آنروزها من با ویلچر زندگی می کردم. وقتی ترکها را می بینم، احساس می کنم که جهان هنوز هم خوب می باشد. تا پایان عمرم از آنها ممنون خواهم بود.

روزنامه صباح طی گزارشی تحت عنوان " ترکیه یکی از 10 کشور تولید کننده صنایع دفاعی در جهان می باشد " می نویسد، سردار دمیرل معاون رئیس بخش صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه اظهار داشت، با توجه به 15 سال گذشته صنایع دفاعی ترک، در نتیجه روند توسعه سریع به صورت یکی از 10 کشور اول تولید کننده صنایع دفاعی جهان در آمدیم. دمیرل با اشاره براینکه، ترکیه تانک ملی خود را بطور کامل با امکانات داخلی تولید کرده و در پروژه هواپیمای جنگی اف – 35 سهم بزرگی دارد، گفت، هلی کوپتر ملی گوک بیگ نیز به پروازهای آزمایشی ادامه می دهد.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " در بین با ارزشترین بانکهای جهان، بانک ترک نیز وجود دارد " می نویسد، بانک زراعت بعنوان بانکی که ارزش مارک خود را در سالهای 2017 و 2018 در سطح نبالایی افزایش داده است، در لیست رده بندی بانکداری شرکت برند غینانس جای گرفت. برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه در پیام توییتری خود به بانک مذکور که با ارزشترین بانک ترک می باشد، تبریک گفت.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی تحت عنوان " فیلم تبلیغاتی خطوط هوایی ترکیه در سوپر بول بنمایش گذاشته شد " می نویسد، بخش 30 ثانیه ای فیلم تبلیعاتی خطوط هوایی ترکیه بنام " مسافرت " که اثر ریدلی اسکات کارگردان و تهیه کننده معروف انگلیسی می باشد، در سوپر بول، فینال فوتبال امریکایی اکران شد.

و روزنامه حریت در گزارشی تحت عنوان " توجه توریستها به مسیر جدید در غازی آنتپ افزایش می یابد " می نویسد، غازی آنتپ که تا بامروز بهمراه موزه ها و قدرت گاسترونومی خود توجه توریستهای داخلی و خارجی را جلب کرده است، مزارهای متشکل از صخره های غول آسا را که از دوره برنز باقیمانده اند، برای بازدید توریستها باز کرده است. این مزارها به سالهای 3 هزار الی هزار و 200 قبل از میلاد تعلق دارند.خبرهای مرتبط