مطبوعات ترکیه چهارشنبه 30.01.2019

اهم اخبار و گزارشات جراید روز ترکیه

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 30.01.2019

 

روزنامه خبر تورک طی گزارشی تحت عنوان " سرمایه گذاری ها در عرصه انرژی تغییر شکل می دهد " می نویسد فرایه گورل مدیر کل کنفرانس و نمایشگاه بین المللی انرژی و محیط زیست ضمن اشاره به اینکه بازار سرمایه ترکیه دستخوش یک تغییر و تحول بزرگ می باشد گفته است : در این دوره از یکسو سرمایه گذاری ها در عرصه تولید برق کاهش یافته و از سوی دیگر سرمایه گذاری ها بیشتر با مدل های متکی بر دیجیتالیزاسیون، اینوواسیون و بازده ادامه دارد. سرمایه گذاری ها متوقف نشده ولی تغییر شکل داده است.

روزنامه وطن طی گزارشی تحت عنوان " برای نخستین بار در جهان تولید شد " می نویسد گرد سفید اطفا حریق برای نخستین بار از معدن بور در ترکیه استخراج گردید. این گرد اطفا حریق که حق تولید آن به یک شرکت فعال در ازمیر تعلق دارد در موازات دارا بودن به ویژه گی خاص خود اولین گام در راه قطع واردات کپسولهای اطفا حریق که هزینه ایی به میزان 3 میلیارد دلار به همراه دارد، بشمار می رود.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی تحت عنوان " امور تعمیر و بازسازی جنگنده های اف ـ 35 در اسکی شهیر ترکیه انجام خواهد گرفت " می نویسد حلوصی آکار وزیر دفاع ملی ترکیه اعلام کرده است : امور بازسازی و تعمیر جنگنده های اف ـ 35 که قرار است ترکیه خریداری کند، در اسکی شهیر انجام خواهد گرفت. آکار تاکید کرده است که ترکیه بیش از 100 فروند هواپیمای جنگی اف ـ 35 خریداری خواهد کرد.

روزنامه استار طی گزارشی تحت عنوان " جهان از چین و چین از ترکیه می خرد " می نویسد شرکتی در شهر سیواس ترکیه در کارخانه ایی که در یک محوطه 6 هزار متر مربعی تاسیس کرده میل بادامک های مورد استفاده در بخش صنایع تولید می کند. در این کارخانه که حدود 1100 نفر استخدام شده است، میل های تولید شده در سایه تکنولوژی ربات به چین که دارای بزرگترین اقتصاد جهان می باشد، صادر می شود. شرکت مذکور با قرار دادی که با شرکت خوروسازی ولوو امضا کرده سالانه 350 هزار میل بادامک به چین صادر می کند.

روزنامه صاباح طی گزارشی تحت عنوان " دره کانیون جهنم بر روی گردشگران باز می شود " می نویسد دره کانیون جهنم در شهرستان آردانوچ استان آرتوین ترکیه که در پی دره " گرند کانیون " در ایالات آریزونای آمریکا دومین کانیون مرتفع جهان می باشد، بر روی گردشگران گشوده خواهد شد. دره " کانیون جهنم " که با طول دو و نیم کیلومتر ، ارتفاع 200 متر و عرض 70 متر یکی از بزرگترین کانیون های جهان است، با پروژه ایی که در حال اجراست شکل جدیدی به خود خواهد گرفت. دو بخش این کانیون با یک پل شیشه ایی به طول 80 متر و عرض دو و نیم متر به یکدیگر متصل شده و پارکورهای پیاده روی و گردش احداث خواهد شد.خبرهای مرتبط