مطبوعات ترکیه دوشنبه 28 ژانویه 2019

نیروهای مسلح ترکیه ی پ گ را در خط عزز و مارع مورد حمله قرار دادند

مطبوعات ترکیه دوشنبه 28 ژانویه 2019

 

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " نیروهای مسلح ترکیه ی پ گ را در خط عزز و مارع مورد حمله قرار دادند " می نویسد، نیروهای مسلح ترکیه اهداف سازمان تروریستی ی پ گ / پ ک ک در جبه های عزز و مارع واقع در شمال سوریه را مورد حمله قرار دادند. بین ارتش آزاد سوریه و ی پ گ / پ ک ک که خاکهای واقع در جنوب عزز و غرب و جنوب مارع را اشغال کرده اند، درگیری رخ داد. در درگیری یکی از سربازان ارتش آزاد سوریه جان خود را از دست داده و 3 نفر نیز مجروح شدند. در پی درگیری عناصر نیروهای مسلح ترکیه که در منطقه عملیات سپر فرات مستقر می باشند، بیش از 20 پاره توپ هویتزر بسوی مواضع ی پ گ / پ ک ک شلیک کردند. در نتیجه آتش توپهای هویتزر تعداد کثیری از تروریستها از قدرت عمل ساقط شدند.

روزنامه استار طی گزارشی تحت عنوان " رزرواسیون زود هنگام 2 و نیم میلیون نفر " می نویسد، انتظار می رود که شمار توریستهای خارجی امسال افزایش بیابد. جم پولات اوغلو سخنگوی اتحادیه آژانسهای جهانگردی اظهار داشت، تاکنون 2 و نیم میلیون نفر از کمپین رزرواسیون زود هنگام که شامل 50 در تخفیف و اقساط 9 ماهه می باشد، استفاده کرده اند. وی با اشاره به رزرواسیونهای خارج از کشور، گفت، اولین رزرواسیونها به روسیه تعلق داشته و در رده دوم توریستهای آلمانی قرار دارد. توریستهای انگلیسی نیز بعد از 3 سال مجددا بودروم را ترجیح داده اند.

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " درآمد 58 لیری پلها و اتوبانها در هر ثانیه " می نویسد، از پلها و اتوبانها که روزانه بطور میانگین 1 میلیون خودرو از آنها عبور می کنند، سال گذشته در هر ثانیه 58 ممیز 8 لیر درآمد حاصل شده است. براساس داده های اداره کل راههای کشور، در سالهای 2001 الی 2018 ، از پلها 2 و نیم میلیارد و از اتوبانها نیز 3 ممیز 4 میلیارد خودرو عبور کرده است. درآمد حاصله در این دوره نیز 12 ممیز 4 میلیارد دلار تثبیت شده است.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " دختر ترک رکورد جهان را شکست " می نویسد، دختر جوان ترک بنام عثمان دلی باش که در شهر اودینت سووو وابسته به مسکو پایتخت روسیه زندگی می کند، به مدت 1 ساعت و 4 دقیقه زیر آب مانده و رکورد جهان را شکست. دلی باش 26 که مادرش زوس و پدرش ترک می باشد، همچنین به سربازان روس، برای زنده ماندن در آب یخ آموزش می دهد. انتشار رکورد دلی باش در سایت رسمی گینس آغاز شد.خبرهای مرتبط