مطبوعات ترکیه جمعه 25 ژانویه 2019

مطبوعات ترکیه جمعه 25 ژانویه 2019

مطبوعات ترکیه جمعه 25 ژانویه 2019

مطبوعات ترکیه جمعه 25 ژانویه 2019

روزنامه وطن در خبری با عنوان "اردوغان تاکید کرد که موضوع اشغال سوریه از سوی ترکیه به هیچ وجه مطرح نیست" می نویسد:  

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که ترکیه تنها کشوری است که در سوریه در تلاش تحقق اهداف بشر دوستانه است. اردوغان با سخنرانی در مراسم معرفی برنامه های HGM Atlas و HGM Globe  در آکادمی نظامی آنکارا گفت: "برای ما خاک 780 هزار کیلومتری وطن کافیست. " اردوغان، در رابطه با ایجاد منطقه امن در مرز سوریه نیز تاکید کرد که موضوع اشغال سوریه از سوی ترکیه به هیچ وجه مطرح نیست.

 

روزنامه خبرتورک در خبری با عنوان "اظهارات چاووش اوغلو در مورد ونزوئلا" می نویسد:

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با تحولات اخیر در کشور ونزوئلا گفت: برخی کشورهای آمریکای لاتین و نیز ایالات متحده آمریکا در امور داخلی ونزوئلا دخالت دارند. وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که ترکیه در این شرایط حساس و دشوار در تلاش حمایت از اقتصاد ونزوئلا است.

 

روزنامه حریت در خبری با عنوان "خمپاره اندازهای نیروهای مسلح ترکیه 12 موضع در تل رفعت را مورد هدف قرار دادند" می نویسد:  

خمپاره اندازهای نیروهای مسلح ترکیه، مواضع پ ک ک  / ی پ گ در روستای شیخ عیسی وابسته به شهرستان تل رفعت و روستای هاربیل وابسته به شهرستان مارع واقع در شمال سوریه را مورد هدف قرار دادند. نیروهای مسلح ترکیه که در چارچوب عملیات سپر فرات در منطقه مستقر شده اند به سوی ، مواضع پ ک ک  / ی پ گ که این روستاها را به اشغال خود درآورده اند، 12 خمپاره شلیک کردند.

 

روزنامه صباح در خبری با عنوان "دیدارهای مهم وزیر دارایی ترکیه در داووس" می نویسد:

برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه در حاشیه 49-مین نشست اقتصاد جهانی داووس با برونو لی مایر وزیر دارایی فرانسه و پیتر آلتایمر وزیر اقتصاد و انرژی آلمان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدارها، توسعه روابط اقتصادی میان ترکیه با این کشورها مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

روزنامه استار در خبری با عنوان "300 نوع راحت الحلقوم مختلف از افیون ترکیه به 50 کشور جهان صادر شد" می نویسد:

یک شرکت خصوصی در شهر آفیون ترکیه با تلفیق تکنولوژی مدرن با روشهای سنتی در صنعت تولید راحت الحلقوم موفق به صادرات 300 نوع مختلف راحت الحلقوم به 50 کشور در چهار قاره جهان شد. مروه چاکیجی، مدیر صادرات این شرکت می گوید: بیشترین میزان صادرات ما به کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می گیرد. این کشورها بیشتر راحت الحلقوم های فندقی، پسته ای، بادامی و نیز با طعم میوه های مختلف را ترجیح می دهند.

 

 خبرهای مرتبط