مطبوعات ترکیه، 24 ژانویه 2019

مطبوعات ترکیه، 24 ژانویه 2019

مطبوعات ترکیه، 24 ژانویه 2019

روزنامه خبر تورک از برقراری مجدد پروازهای ترکیه به سیلمانیه عراق خبر داده است.

به گزارش این روزنامه جاهد تورهان وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه اعلام کرد: پرواز هفتگی شرکت «ترکیش ایرلاینز» از استانبول به مقصد سلیمانیه عراق که در سال 2017 لغو شد از تاریخ 25 ژانویه دوباره برقرار می‌شود. بدین ترتیب شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاینز» روزانه یک پرواز از استانبول به مقصد سلیمانیه خواهد داشت. بلال اکشی، مدیرعامل «ترکیش ایرلاینز» نیز در توئیتر خود اعلام کرده که پروازهای این شرکت به مقصد اربیل مرکز اقلیم کرد شمال عراق به زودی از سر گرفته می‌شود.

 

روزنامه وطن از قول وزیر خزانه داری و أمور مالی ترکیه نوشت: ترکیه تنها کشور با ثبات منطقه است.

به نوشته این روزنامه برات آلبایراک در نشست اقتصادی 49 مین اجلاس داووس تاکید کرد که ترکیه تنها کشور با ثبات در منطقه جغرافیایی خود می باشد. وی در بخش پاسخ به پرسشها گفت که ترکیه به رغم مسائل موجود در منطقه به رشد و توسعه اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

 

روزنامه استار از افزایش صادرات ترکیه به قطر خبر داده است.

به گزارش این روزنامه فیکرت اوزر سفیر ترکیه در دوحه گفته است که میزان صادرات ترکیه در سال 2018 به قطر در مقایسه با سال 2017 میلادی 62 درصد افزایش داشته و به سطح یک میلیارد و 19 میلیون دلار رسیده و پیش بینی می شود که این رقم در سال 2019 به بالای یک و نیم میلیارد دلار برسد.

 

روزنامه حریت از ورود بخش صنعت کیف و کفش ترکیه به ایتالیا خبر داده است.

حریت نوشته است که غرفه تولیدات بخش کیف و کفش ترکیه در نمایشگاه اکسپوی شهر ریوا دل گاردا مورد توجه جدی مراجعه کنندگان قرار گرفته است. در همین رابطه ارکان زاندار رییس اتحادیه کیف و کفش ترکیه اظهار داشته است که تولید کنندگان این بخش در تلاشند تا با صادرات 300 میلیون جفت کفش به خصوص به کشورهای اروپایی، سطح تجارتی در حدود 1 میلیارد دلار در زمینه کیف و کفش را برای ترکیه رقم بزنند.

 

روزنامه صاباح نوشته است که موزه زئوگمای ترکیه بیش از 266 هزار بازدید کننده داشته است.

به گزارش این روزنامه این موزه که در شهر غازی آنتپ ترکیه قرار دارد با اثار بی نظیر تاریخی اش به خصوص موزائیک دختر کولی توجه بازدیدگنندگان از سراسر جهان را به خود جذب کرده است. این موزاییک در سال گذشته با الحاق بخشهای ارسال شده از آمریکا به موزه کامل شده بود.خبرهای مرتبط