مطبوعات ترکیه، دوشنبه 14 ژانویه 2019

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، دوشنبه 14 ژانویه 2019

روزنامه یئنی شفق در خبری با تیتر "عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق" می نویسد، در عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در مناطق زاپ و سینات هفتنین در شمال عراق، دست کم سه تروریست از پای درآمد. در حساب تویتر وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام شد، روز گذشته در مناطق زاپ و سینات هفتنین در شمال عراق عملیات هوایی ترتیب یافت. در این عملیات مواضع اسلحه، پناهگاه ها و لانه های متعلق به سازمان تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک مورد هدف قرار داده شده و دست کم سه تروریست از پای درآورده شد. 

روزنامه خبرترک طی گزارشی با عنوان "مانور بزرگ در نقطه مرزی" می نویسد، واحدهای تقویتی اعزامی به نیروهای مسلح مستقر در مرز ترکیه و سوریه، در مرز ختای فعالیت های آموزشی ترتیب دادند. به واحدهای کوماندو در منطقه در زمینه های مین یابی، انتقال و نظارت آموزش داده شد. 

"در هر 15 ثانیه یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور کرد" تیتر خبری است که روزنامه صباح در شماره امروز به اطلاع خوانندگانش رسانده است. در این خبر می خوانیم، جاهد تورهان وزیر ترابری و زیرساختی ترکیه اعلام کرد، در طول سال گذشته در هر 15 ثانیه به طور متوسط یک هواپیما از حریم هوایی ترکیه عبور کرده است. تورهان با اشاره به افزایش چشمگیر شمار مسافرین هوایی افزود: "شمار مسافرین خطوط هوایی در طول ده سال اخیر با میانگین 10.5 درصد افزایش در سال از 62 میلیون نفر به 210 میلیون نفر افزایش یافت." 

روزنامه استار در خبری با تیتر "روز افتخار برای سلاح ملی" می نویسد، پهپادهای ملی ترکیه با عملکرد موفقیت آمیز در عملیات سپر فرات و شاخه زیتون، توجه جهان را به خود جلب کرد. به دنبال قطر، این بار اوکراین قرارداد خرید 6 پهپاد ملی بایراکتار TB2 را با ترکیه امضا کرد. 

و "مردم ژاپن و کره جنوبی مواد غذایی ترکیه را ترجیح می دهند" تیتر خبری است که در صفحات روزنامه حریت به چشم می خورد. بر اساس این خبر، در سایه پروژه Turquality که از سوی انجمن صادرکندگان اژه و با هدف معرفی تولیدات مواد غذایی ترکیه در بازارهای ژاپن و کره جنوبی به پیش برده می شود، صادرات مواد غذایی ترکیه به این کشورها با افزایشی 36 درصدی از 115 میلیون دلار به 156 میلیون دلار رسیده است. 

 

 


برچسب ها: خبر , روزنامه , مطبوعات

خبرهای مرتبط