مطبوعات ترکیه جمعه 11 ژانویه 2019

مروری بر اخبار و گزارشات منتشره در روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه جمعه 11 ژانویه 2019

 

روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقل از روزنامه تایمز نوشته است: اردوغان در زمینه سازمان تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک/ ی پ گ کاملا حق دارد

روزنامه تایمز با مقاله ای که در سایت اینترنتی اش منتشر کرده، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را در زمینه ی پ گ محق دانسته است. در این خبر ضمن تاکید به عدم وجود تفاوت بین پ ک ک و ی پ گ آمده است، حمایت آمریکا به عنوان یک قدرت جهانی در نظام سرمایه داری، رهبر ناتو و اتحاد غرب، از سازمان تروریستی پ ک ک / ی پ گ ک به عنوان سازمانی که پیرو مارکسیسم قدیمی و فلسفه موری بورکچین آنارشیست کمتر شناخته شده میباشد، غیر قابل درک است.

"سفر هیات آمریکایی به ترکیه برای فروش پاتریوت " تیتر گزارشی است که روزنامه وطن در شماره امروز خود منتشر کرده است. بر اساس گزارش این روزنامه، در روزهای بین 15-16 ژانویه هیاتی از آمریکا با هدف انجام مذاکرات مربوط به فروش سامانه موشکی پاتریوت به ترکیه سفر خواهد کرد. این هیات هفته آینده با سازمان صنایع دفاعی ترکیه وارد مذاکره خواهد شد. پیش شرط آمریکا برای فروش این سامانه موشکی لغو خرید سامانه های دفاع هوایی اس -400 از روسیه است. ولی ترکیه در زمینه خریداری اس -400 ها مصمم است. هیاتی از ترکیه نیز در اواخر ماه ژانویه جهت مذاکره به واشنگتن سفر خواهد کرد.

روزنامه صباح در خبری با تیتر "اولین پیام از نرم افزار ملی" نوشته است: در جریان فعالیت هایی که با هدف انتقال امن اطلاعات تاکتیکی مابین پلاتفورم ها و پایگاه های نظامی به پیش میرود، موفقیت بزرگی کسب گردید. شرکت تکنولوژی های نرم افزاری میل سافت، نرم افزار ملی داده های تاکتیکی را ساخته است. این نرم افزار ملی که در سطح استانداردهای ناتو میباشد، امکان استفاده از یک شبکه تشکیل یافته از لینک ملی ما بین پلاتفورم های نظامی که با سیستم بی سیم، مودم و رمز نگار فعالیت میکنند، را فراهم میکند. اولین پیام این نرم افزار که با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است "سلام لحظه تاریخی" بوده است.

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان "هدف 70 میلیون توریست، 70 میلیون درآمد" مینویسد، محمت ارسوی وزیر فرهنگ و گردشگری، در 49 امین دوره از نمایشگاه گردشگری که در شهر اوترخت هلند برگزار میشود، شرکت کرد. ارسوی در این نمایشگاه که با استقبال وسیع بخش گردشگری مواجه میشود، اعلام کرد که صنعت گردشگری ترکیه در سال 2018، شتاب بزرگی گرفته است. وی با اشاره به انتظارات مربوط به افزایش 18-20 درصدی در تعداد توریستهایی که قرار است در سال 2019 از ترکیه بازدید کنند، گفت: در سال 2019 شمار توریست ها به مرز 52 میلیون بالغ خواهد شد. اهداف خود را ارتقاء دادیم. هدف جدیدمان 70 میلیون توریست و 70 میلیون درآمد است.

و روزنامه استار در گزارشی با عنوان "جایزه ای که باعث افتخار بخش گردشگری حلال شد" نوشته است، نام هتل 5 ستاره آدین بیچ در شهر آلانیا در بهشت گردشگری ترکیه آنتالیا، که با ارائه خدمات بی نظیر و نمونه به مسافرین نقش پیشرو در صنعت توریسم حلال در ترکیه را ایفا میکند، در فهرست هتل هایی جای گرفت که شایسته دریافت جایزه شدند. این فهرست با امتیاز 8 میلیون توریست به 900 هزار هتل تشکیل شده است. بدین ترتیب هتل آدین بیچ جایزه " HolidayCheck 2019" را به خود اختصاص داد و در بین هتل هایی قرار گرفت که اقامت در آن توصیه میشود.خبرهای مرتبط