مطبوعات ترکیه 3 ژانویه 2018

مطبوعات ترکیه 3 ژانویه 2018

مطبوعات ترکیه 3 ژانویه 2018

روزنامه یئنی شفق در خبری با عنوان "چاووش اوغلو از یونان خواست تا مواظب رفتارهای خود باشد" می نویسد:

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با تنش بوجود آمده با یونان بر سر حفاری در دریای مدیترانه گفت: یونانی ها به وزیر دفاع ملی خود می گویند که یک کودک لوس دارند، ما هم به آنها می گوییم که مراقب کودک لوس خود باشید، وگرنه نیروهای امنیتی ما مجبور به تادیب این کودک می شوند.

 

روزنامه صاباح در خبری با عنوان "صدها انگلیسی درخواست تابعیت ترکیه را دارند" می نویسد:

با تغییر قانون مربوط به حق تابعیت ترکیه، بیش از 250 تن با انجام سرمایه گذاریهای بالا در کشور درخواست تابعیت نمودند. بدین ترتیب ترکیه موفق به جذب 100 میلیون دلار سرمایه نقدی شد. انتظار می رود که میزان این سرمایه گذاریها و درخواستها در سال 2019 به سطح رکورد برسد. شهروندان انگلیسی بیشتر از سایر کشورها درخواست سرمایه گذاری و اخذ تابعیت ترکیه را داشته اند.  

 

روزنامه خبرتورک در خبری با عنوان "خطوط هوایی ترکیه موسوم به ترکیش ایرلاینز امکان پرواز 300 هزار تن را در دو روز اول سال 2019 فراهم کرد" می نویسد:  

بلال اکشی، مدیرکل شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (THY) با اعلام اینکه طی دو روز اول سال نوی میلادی 300 هزار مسافر را جابجا کرده اند، در تویتر نوشت: سال 2019 بسیار زیبا آغاز شد. 93 درصد پروازها در اولین روز سال نو میلادی به موقع انجام گرفت. از اینکه پرواز به موقع و امن برای مسافرانمان فراهم کردیم بسیار خرسندیم. ترکیش ایرلاینز بلندپرواز است.

 

روزنامه وطن در خبری با عنوان "تعداد پلاژهای دارای پرچم آبی در ترکیه افزایش یافت" می نویسد:

تعداد پلاژهای دارای پرچم آبی در ترکیه هر روز افزایش می یابد و در سال 2018 تعداد 459 پلاژ دارای پرچم آبی در ترکیه به ثبت رسید.

 

روزنامه استار در خبری با عنوان "کارآفرینان ترک به ناسا به توافق رسیدند" می نویسد:

فضاپیمای رویای چسر که توسط شرکت سیرا نوادا متعلق به دو کارآفرین ترک و با هدف انتقال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی طراحی شده، پس از حصول توافق نهایی با ناسا وارد مرحله تولید شد. انتظار می رود که فضاپیمای رویای چسر پس از مونتاژ و آزمایش در ماه اکتبر، آماده استفاده شود.خبرهای مرتبط