مطبوعات ترکیه پنجشنبه 27 دسامبر 2018

پاسخ وزیر دادگستری ترکیه به وزیر اسرائیلی

مطبوعات ترکیه پنجشنبه 27 دسامبر 2018

 

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " پاسخ وزیر دادگستری ترکیه به وزیر اسرائیلی " می نویسد، در پی بیانات جنجال آمیز آیلت شاکد وزیر دادگستری اسرائیل مبنی براینکه " باید مادران شهدای فلسطینی را نیز به قتل رساند " و همچنین زبان درازی وی به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، بلافاصله پاسخ داده شد. عبدالحمید گل وزیر دادگستری ترکیه با انتشار پیامی در حساب توییتر خود اظهار داشت، از حمله لفظی اسرائیل که با غنیمت شمردن فرصت حمایت از سازمان تروریستی ی پ گ / پ ک ک بدان متوسل شده است، تعجب نمی کنیم.

روزنامه وطن طی گزارشی تحت عنوان " پکجان وزیر بازرگانی ترکیه نقشه راه تجارت سال 2019 را اعلام کرد " می نویسد، رخسار پکجان وزیر بازرگانی ترکیه با اشاره براینکه، رکوردهای تجارت امسال را اعلام کردیم، اظهار داشت، افزایش صادرات در مقابل واردات در سال 2019 نیز ادامه خواهد یافت. در نظر داریم که سال آینده در زمینه صادرات خدمات پرفورمانس بالایی نشان بدهیم.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " اتاق تجارت استانبول، صادرکنندگان را به 38 نمایشگاه انتقال خواهد داد " می نویسد، شکیب آوداگئچ رئیس اتاق تجارت استانبول با اشاره براینکه، برای شناساندن مارکهای ترکیه در نمایشگاههای جهان وارد عمل شدیم، اظهار داشت، سال 2019 را سال صادرات اعلام کرده و در 38 نمایشگاه شرکت خواهیم کرد. وی گفت، در سال 2019 ترکیه را با قدرت تولیدش بصورت کشور جذابی در خواهیم آورد. سال آینده با آغاز از ماه ژانویه الی دسامبر، شرکت اعضایمان در 38 نمایشگاه بین المللی را تامین خواهیم کرد.

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " تمدید مدت ماموریت سربازان ترک در افغانستان تائید شد " می نویسد، مجلس ملی کبیر ترکیه دستورالعمل ریاست جمهوری در رابطه با تمدید مدت اعزام سرباز به افغانستان در چهارچوب پیمان دفاعی ناتو را قبول کرد. براین اساس مدت مذکور از 6 ام ژانویه سال 2019 آغاز خواهد شد.

و روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " شمار مدیران زن ترک در مرکز تحقیقات هسته ای اروپا افزایش می یابد " می نویسد، ترکیه در سال 2015 به عضویت مرکز تحقیقات هسته ای اروپا در آمده و شرکتهای ترک ظرف این مدت در روندهای مناقصه و خرید، امتیازهای مهمی برای این مرکز تامین کرد. صاحبان کار و صنایع ترک در زمینه تولید تکنولوژِی پیشرفته و تنوع تولیدات به فعالیتهای خود تسریع بخشیدند. در این چهارچوب شمار مدیران زن ترک شرکت کننده در مناقصه های مرکز تحقیقات هسته ای اروپا از مرز 20 درصد گذشت.خبرهای مرتبط