خلاصه مطبوعات 21 نوامبر سال 2018

خلاصه مطبوعات 21 نوامبر سال 2018

خلاصه مطبوعات 21 نوامبر سال 2018

 

روزنامه خبرتورک از عملیات بسیار موفق ارتش ترکیه در شمال عراق خبر داده است.

به گزارش این روزنامه ستاد کل ارتش ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در عملیات هوایی ارتش کشور علیه مواضع گروه تروریستی و تجزیه طلب پ.ک.ک در شمال عراق 5 تروریست از پای در آمدند. در این عملیات که در مناطق قندیل و متینا در شمال عراق صورت گرفت، مواضع دفاعی، انبار مهمات تروریست ها نیز به طور کامل منهدم شدند. عملیات ضد تروریستی نیروهای مسلح ترکیه جهت پاکسازی منطقه بدون وقفه ادامه دارد.

 

روزنامه یئنی شافاک از دیدار وزرای دفاع ترکیه و روسیه خبر داده است.

به گزارش این روزنامه خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه به همراه حاکان فدان، رییس سازمان اطلاعات ملی ترکیه به روسیه سفر کرده و در مسکو با سرگئی شویگو وزیر دفاع و دیگر مقامات روسیه دیدار کردند. در دیدار آکار و شویگو، آخرین وضعیت ادلب، روند اجرایی شدن توافق سوچی و دیگر مسائل منطقه ای و جهانی مورد گفتگو قرار گرفت. در این دیدار وزیر دفاع روسیه، گفته است: "وضعیت کنونی سوریه ایجاب می کند که هر دو کشور سریع حرکت کنند."

 

به نوشته روزنامه صباح برات آلبایراکوزیر خزانه داری و أمور مالی ترکیه اظهارات مهمی را در 22 مین اجلاس بین المللی کار بر زبان رانده است.

به گزارش این روزنامه، آلبایراک در این اجلاس گفته است: گفته بودیم که در ماه نوامبر بودجه مازاد خواهیم داشت. در ماههای اوت و سپتامبر أوضاع خوب بود. اکنون در ماه نوامبر رکورد خواهیم شکست. آلبایراک همچنین تاکید کرد که ترکیه یکی از قابل اعتمادترین کشورهای جهان است.

 

روزنامه استار از تقاضای خرید کشورهای خارج برای پهپادهای ساخت ترکیه خبر داده است.

به گزارش این روزنامه یک شرکت خارجی مستقر در آنتالیا خواستار خرید پهپادهای طراحی وساخت شده توسط مهندسین ارتش ترکیه کرده است. گفته می شود که خرید این قبیل پهپادهای جنگی ساخته شده توسط نیروهای مسلح ترکیه از سوی کشورهای اوکراین، آلبانی و ونزوئلا درخواست شده است.

 

روزنامه حریت از موفقت سریالهای ترک در بخش جوایز بین المللی مسابقات امی (Emmy) خبر داده است.

به گزارش این روزنامه در بخش جوایز بین المللی 46 مین مسابقات امی که در شهر نیویورک برگزار شد هنرمندان و کارگردانان سریالهای ترک مورد توجه بسیار قرار گرفته و تا فینال رفتند. اگرچه این گروه موفق به دریافت جایزه ای نشد اما به صورت گسترده ای مورد تکریم و ستایش رسانه های گروهی و محافل هنری جهان قرار گرفت.خبرهای مرتبط