مطبوعات ترکیه 13 سپتامبر 2018

مطبوعات ترکیه 13 سپتامبر 2018

مطبوعات ترکیه 13 سپتامبر 2018

روزنامه حریت در خبری با عنوان "تصمیم رئیس جمهور ترکیه در مورد ارزهای خارجی" می نویسد:

تصمیم رئیس جمهور ترکیه در مورد حفاظت از ارزش لیر ترک با انتشار در روزنامه رسمی به مورد اجرا گذاشته می شود. بر این اساس، از این به بعد خرید، فروش و اجاره اموال منقول و غیر منقول در ترکیه بر أساس لیره ترک خواهد بود و قراردادهای بسته شده بر اساس ارزهای خارجی ظرف 30 روز به لیره ترک تبدیل خواهند شد.

روزنامه صباح در خبری با عنوان "افتتاح مرکز تجارت ترک در لندن" می نویسد:  

وزیر بازرگانی رخسار پکجان، مرکز تجاری ترکیه را در لندن، پایتخت بریتانیا، افتتاح کرد. وزیر پکجان، با بررسی محصولات و تولیدات صنایع سرامیک، ساختمانی، معماری و طراحی از مسئولین این شرکتها اطلاعات لازمه را در این زمینه دریافت کرد. مرکز تجاری ترکیه در محله Clerkenwell لندن واقع شده و از دفاتر 13 شرکت تجاری بین المللی در انگلستان میزبانی می کند.

روزنامه وطن در خبری با عنوان "راه حل مشکل ادلب در همکاری با ترکیه نهفته است" می نویسد:

شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم الثانی، وزیر امور خارجه قطر از تحولات واقع در منطقه ادلب سوریه ابراز نگرانی کرد. الثانی تاکید کرد که راه حل مساله ادلب و پاکسازی این منطقه از گروههای ترور و نیز حفاظت از جان غیرنظامیان همکاری با متحدان موجود در منطقه از جمله ترکیه است. الثانی با ابراز نگرانی از احتمال قتل عام دوباره مردم سوریه توسط رژیم خود، اظهار داشت که جهان برای جلوگیری از این وضعیت تلاش های کافی انجام نمی دهد.

روزنامه یئنی شفق در خبری با عنوان "برگزاری مسابقه پرتاب راکت درترکیه" می نویسد:

ترکیه برای اولین بار اقدام به برگزاری مسابقه پرتاب راکت می کند. در این مسابقه که تنها در ترکیه و ایالات متحده آمریکا برگزار می شود، 157 تیم ترک شرکت کردند. پنج تیم از این گروهها روز گذشته راکت های طراحی خود را پرتاب کردند. موشکهای پرتاب شده از این گروهها با موفقیت پرتاب شد و به ارتفاع 2800 متر رسید.

روزنامه استار در خبری با عنوان "نمایشگاه فضانوردی تکنوفست 23 سپتامبر در استانبول آغاز بکار می کند" می نویسد:

تنها چند روز به آغاز نمایشگاه فضانوردی تکنوفست باقی ماند. این فستیوال که بین روزهای 20 الی 23 سپتامبر در استانبول برگزار خواهد شد، میزبان مسابقات مهیج و جالب و نیز نام های معروف جهان از کشورهای مختلف خواهد بود. نمایشهای هوایی در طول این فستیوال ادامه خواهد یافت. همچنین در 12 بخش مختلف مسابقات فن آوری برگزار خواهد شد. مسابقات پرتاب راکت، سیستم های خودمختار، هوش مصنوعی و وسایل نقلیه بدون سرنشین از مهمترین اینها هستند. در این فستیوال که با همکاری مشترک بخش خصوصی و دولتی برگزار می شود، جام کوادکوپتر نیز با حضور 64 ورزشکار از 25 کشور جهان برگزار خواهد شد.

 خبرهای مرتبط