مطبوعات ترکیه دوشنبه 10 سپتامبر 2018

آئین دینی در کلیسای آکدامار واقع در شهرستان گِواش استان وان ترکیه بعد از 3 سال وقفه، امسال تحقق یافت

مطبوعات ترکیه دوشنبه 10 سپتامبر 2018

روزنامه حریت در گزارشی با عنوان " آئین دینی در کلیسای آکدامار با 3 سال وقفه " می نویسد، آئین دینی در کلیسای آکدامار واقع در شهرستان گِواش استان وان ترکیه بعد از 3 سال وقفه، امسال تحقق یافت. در این آئین بهمراه محمد نوری ارسوی وزیر فرهنگ و گردشگری، صدها نفر از ترکیه و خارج از کشور شرکت جستند. آئین از سوی آرام آتشیان اسقف اعظم پاتریک ارامنه ترکیه برگزار شد.

روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " جایزه تقدیر خدمات بشری به امینه اردوغان اعطا شد " می نویسد، امینه اردوغان همسر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که با یاری به نیازمندان و مظلومان جهان و در راس مردم میانمار دقت افکار عمومی بین المللی را بخود جلب کرده است، از  سوی " اتحادیه جهانی خیرین " شایسته دریافت جایزه " تقدیر خدمات بشری " شناخته شد. جایزه امینه اردوغان طی مراسمی در 11 ام سپتامبر در لندن اعطاء خواهد شد.

روزنامه خبرترک طی گزارشی تحت عنوان " دیدار 9 ممیز 6 میلیون توریست خارجی از آنتالیا " می نویسد، مدیریت فرهنگ و گردشگری استان آنتالیا آمار و ارقام مربوط به شمار گردشگران خارجی را که با خطوط هوایی به آنتالیا آمده اند، اعلام کرد. براین اساس ظرف سال جاری 9 میلیون و 666 هزار و 859 گردشگر خارجی به ترکیه آمده اند.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " چینی ها برای خرید کشمش به ترکیه آمدند" می نویسد، هیئتی از چین با هدف خرید کشمش از ترکیه بجای امریکا، در تاسیسات " تاریش " یکی بزرگترین صادرکنندگان کشمش ترکیه بررسیهایی بعمل آورد. چینی ها ضمن پسند تاسیسات، از همکاری و توجه ترکیه در این زمینه سپاسگزاری کردند.

و روزنامه استار در گزارشی با عنوان " مقبره تاریخی به محل جدیدی انتقال داده می شود " می نویسد، در چهارچوب فعالیتهای حراست از آثار تاریخی در شهرستان حسن کیف استان باتمان که بدلیل ادامه ساخت سد Ilısu زیر آب خواهند ماند، مقبره 800 تنی امام عبدالله امروز به محل جدید انتقال داده می شود.خبرهای مرتبط