مطبوعات امروز ترکیه، ششم سپتامبر سال 2018

مطبوعات امروز ترکیه، ششم ماه سپتامبر سال 2018

مطبوعات امروز ترکیه، ششم سپتامبر سال 2018

روزنامه استار از واکنش ترکیه به روسیه و رژیم اسد در مورد حوادث احتمالی ادلب خبر داده است.

به گزارش این روزنامه مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اظهار داشت: هدف این حملات تصرف ادلب است. این کار دارای خطرات زیادی است. چرا که یک فاجعه بزرگ به بار خواهد آورد. واضح است که رژیم به دنبال حمله و تصرف ادلب است. اما رژیم دارای کشورهای ضامنی است که اینها هم روسیه و ایران هستند. به گفت‌وگو با مقامات روسیه و ایران ادامه می‌دهیم. نباید کسی دیگری را فریب دهد. در مورد خروج گروه های تندرو از ادلب و جدا کردن آنها از مردم هم فکر هستیم. اما هدف این حملات تصرف ادلب است. وی با اشاره به بهانه قرار گرفتن گروههای رادیکال موجود در ادلب افزود:اگر مخالف این گروهها بودید چرا اجازه دادید تا این افراد مسلح از حلب، غوطه شرقی، حمص و حتی جنوب وارد این شهر شوند؟

 

روزنامه وطن از قول وزیر خزانه داری نوشته که ترکیه در سال 2019 وارد فاز رشد ثابت اقتصادی خواهد شد.

برات البایراک وزیر خزانه داری و أمور مالی ترکیه تاکید کرده که به دنبال اطمینانی که به سرمایه گذاران داده شده، پیش روی کشورمان چشم انداز خوبی در حال خودنمایی است و در آینده ای  نزدیک همگام با پیاده شدن مقررات جدید اقتصادی،  میزان سرمایه گذاری بین المللی در ترکیه بیشتر خواهد شد.  

 

روزنامه خبر تورک نوشته است: "افراد هوشمند در حال خرید دارایی های ترکیه هستند."

به گزارش این روزنامه، جیم راجرز، سرمایه گذار و متخصص مالی دنیا، سرمایه گذاران را برای خرید دارایی های ترکیه تشویق کرده است. او می گوید: "افراد هوشمند در حال خرید دارایی های ترکیه هستند. اگر من قصد سرمایه گذاری داشتم دارایی های عرضه شده برای فروش در  ترکیه را می خریدم". راجرز با بیان اینکه تصمیم ایالات متحده  برای تحریم ترکیه  دیوانگی است تاکید کرد که این وضعیت در درازمدت به آمریکا اسیب خواهد زد.

 

روزنامه ینی شفاک: از حضور جدی ترکیه در تولید جنگنده های F-35 خبر داده است.

به گزارش این روزنامه سازمان صنایع دفاعی، اقدام به اعلام فهرست تولیدات شرکتهای ترک در پروژه جنگنده F-35 کرد که آمریکا قصد دارد ترکیه را از آن کنار بگذارد. در 19 نقطه از بدنه تا موتور این هواپیما ، تولیدات 7 شرکت صنعتی مشاهده می شود. شرکت های ترکیه که بخشهای مهم و حساسی از هواپیما را تولید می کنند از نقش مهمی در تولید و تحویل F 35 ها در زمان مقرر برخوردارند.

 

روزنامه صباح از تحرک ترکیه در زمینه گردشگری عروسی خبر داده است.

به گزارش این روزنامه در سالهای اخیر بر تعداد توریستهای ثروتمندی که خصوصا از خاورمیانه و کشورهای جنوب اسیا برای برگزاری مراسم عروسی به ترکیه می آیند افزوده شده است. در میان این کشورها در خلال 7 ماه نخست سال جاری شمار توریستهای عروسی هندوستان با 95 درصد افزایش به 83 هزار نفر  و شمار توریستهای عروسی لبنان با 43 درصد افزایش به 155 هزار نفر رسیده است.

 خبرهای مرتبط