مطبوعات ترکیه چهارشنبه 5 سپتامبر 2018

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه: حمله موشکی به شهر ادلب سوریه قتل عام بزرگی را بهمراه خواهد آورد

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 5 سپتامبر 2018

روزنامه حریت در گزارشی نوشته است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در خلال بازگشت از قرقیزستان اظهار داشت، حمله موشکی به شهر ادلب سوریه قتل عام بزرگی را بهمراه خواهد آورد. اردوغان گفت، در ادلب روند بیرحمانه ای جریان دارد. در آنجا 3 و نیم میلیون انسان زندگی می کنند. اگر فاجعه ای صورت بگیرد، این انسانها در وحله نخست به ترکیه فرار خواهند کرد.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی تحت عنوان " کماندوها در ایکی یاکا ضربه سنگینی به تروریستها زدند " می نویسد، نیروهای امنیتی ترکیه که به عملیاتهای ضد ترور در کوههای ایکی یاکا واقع در مرز عراق ادامه می دهند، ظرف 3 هفته اخیر 16 تروریست را از قدرت عمل ساقط کردند. کماندوها به سازمان یابی سازمان تروریستی پ ک ک در منطقه ضربه سنگینی زدند.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " دو سرباز یونانی عبور غیرقانونی به طرف ترکیه را اعتراف کردند " می نویسد، براساس گزارشات رسانه های یونان، دو سرباز یونانی که بمدت 5 و نیم ماه در ادیرنه در بازداشت بسر بردند، از سوی مقامات عالیرتبه خود مورد بازجویی قرار گرفتند. هر دو سرباز عبور غیرقانونی به خاکهای ترکیه را قبول کردند.

روزنامه صباح طی گزارشی با عنوان " آسلسان در قبرس پایگاه تاسیس می کند " می نویسد، شرکت صنایع الکترونیکی نظامی ترکیه " آسلسان " در جمهوری ترک قبرس شمالی مرکز تحقیق و توسعه و آزمایش تاسیس خواهد کرد. آسلسان که در پی تحریمات مورد اجرا علیه ترکیه در خلال عملیات صلح قبرس بسال 1974 با هدف توسعه صنایع دفاعی داخلی تاسیس یافته است، بدین ترتیب دِین خود به قبرس را ادا خواهد کرد.

و روزنامه وطن در گزارشی نوشته است، حوض کلئوپاترا واقع در شهرستان پاموک قلعه بهشت سفید استان دنیزلی که در زمین لرزه سال 60 بعد از میلاد شکل گرفته و به روایتی کلئوپاترا آخرین فرعون مصر باستان در آن استحمام کرده، مورد توجه خاص توریستها قرار گرفته است.خبرهای مرتبط