مطبوعات ترکیه دوشنبه 3 سپتامبر 2018

خلاصه ای از مطبوعات امروز ترکیه دوشنبه 3 سپتامبر 2018

مطبوعات ترکیه دوشنبه  3 سپتامبر 2018

روزنامه وطن در خبری با عنوان "5 هولدینگ بزرگ قطری اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه کردند" می نویسد:

پس از اقدام دولت قطر جهت سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری در ترکیه، این بار بخش خصوصی این کشور نیز مسیر خود را متوجه ترکیه کردند. 5 هولدینگ بزرگ قطری برای سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در ترکیه وارد عمل شدند. احمد حسین احمد حسن مدیرکل شرکت رویال لینک که مدیریت سرمایه گذاری این 5 هولدینگ بزرگ را بر عهده دارد، در این رابطه گفت: در صورت تاسیس یک دفتر ویژه سرمایه گذاران در قطر، میزان سرمایه گذاری سرمایه داران قطری در ترکیه می تواند بالغ بر 50 میلیارد دلار شود.  

 

روزنامه یئنی شفق در خبری با عنوان "سود شرکتهای اتوموتیو موجود در بورس 25 درصد افزایش یافت" می نویسد:

سود خالص هشت شرکت که در بورس اوراق بهادار استانبول در بخش خودرو فعال هستند، در نیمه اول سال جاری به 1 میلیارد 748.7 میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش یافته است. در حالی که دارایی های شرکت های خودرو سازی در سه ماهه دوم سال جاری به 42 میلیارد لیره ترک نزدیک شده است، سرمایه اصلی آنها بالغ بر10 میلیارد لیره ترک شده است.

 

روزنامه استار در خبری با عنوان "تاریخ پرواز هلی کوپتر ملی مشخص شد" می نویسد:

موتور و پروانه ای اولین هلی کوپتر داخلی و ساخت ملی ترکیه موسوم به  T-625 شروع به کار کرد. این  هلی کوپتر که به صورت کاملا داخلی و ملی طراحی و تولید  شده است، روز 6 سپتامبر اولین پرواز خود را انجام خواهد داد. هلی کوپتر T-625 به منظور انجام پرواز در هر شرایط آب و هوایی و جغرافیاهای چالش برانگیز، پرواز در ارتفاع زیاد، دمای بالا و نیز پرواز در هر ساعتی از روز و شب طراحی و تولید شده است. در طراحی و تولید این هلی کوپتر منابع ملی مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر این، هلیکوپتر مجهز به طیف گسترده ای از ماموریت می باشد. انتظار می رود که این هلی کوپتر رد حمل محموله ها، عملیات جستجو و نجات، حمل و نقل دریایی، آمبولانس هوایی و نظایر آن مورد استفاده قرار گیرد.

 

روزنامه صباح در خبری با عنوان "ترکیه صاحب یکی از 7 مسیر طولانی راهپیمایی در سطح جهان است" می نویسد:

مسیر لیکیا که از شهرستان فتحیه در استان موغلا آغاز شده و تا آنتالیا امتداد می یابد و نیز به عنوان یکی از 7 مسیر بهتر راهپیمایی طولانی در سطح جهان محسوب می شود، با مناظر بی نظیر طبیعی و تاریخی لحظات بسیار خوش و بیاد ماندنی را برای میهمانان خود فراهم می آورد. این راه تاریخی که با مناظری از "اولودنیز" آغاز می شود، باعث می شود احساس کنید که از میان تونل زمانی مملو از معجزات طبیعی عبور می کنید. شبه جزیره "تکه" که بین فتحیه و آنتالیا قرار گرفته و به سمت دریای مدیترانه گسترش یافته است، در تاریخ به نام لکییا شناخته شده است. این راه که در میان کوه های بلند، سواحل سحرانگیز  و نیز شهرهای باستانی از فتحیه به سمت آنتالیا امتداد می یابد، به راه لیکیا معروف است.

 

روزنامه خبرتورک در خبری با عنوان "آنتالیا در ماه آگوست رکورد شکست" می نویسد:

آنتالیا در ماه آگوست در زمینه گردشگری رکورد شکست. تعداد گردشگران وارد شده به آنتالیا در ماه آگوست بالغ بر 2 میلیون و 150 هزار و 448 نفر شد. تعداد گردشگرانی که از 1 ژانویه تا 31 آگوست وارد آنتالیا شده بودند، به 9 میلیون و 62 هزار نفر رسید. انتظار می رود در سال 2018 تعداد 14 میلیون گردشگر به این شهر سفر کنند.

 خبرهای مرتبط