مطبوعات ترکیه جمعه 31 ام آگوست 2018

اهم اخبار و گزارشات جراید روز ترکیه

مطبوعات ترکیه جمعه 31 ام آگوست 2018

روزنامه حریت طی گزارشی تحت عنوان " غرور پیروزی ترکیه " می نویسد به مناسبت 96 امین سالگرد سی ام آگوست عید پیروزی در سرتاسر کشور و نمایندگی های ترکیه در خارج از کشور جشن ها و مراسم یادبود ترتیب یافت. در سرتاسر ترکیه میادین مملو از انسان گردید. مراسم رژه نظامی که کودکان با پرچم های ماه و ستاره ترکیه در آن شرکت کردند ، با شور و هیجان زاید الوصفی از سوی اقشار مختلف مردم دنبال گردید.

روزنامه ینی شفق از عنوان " نخواهند توانست در مقابل ترکیه بیاستند " می نویسد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در 96 امین سالگرد سی ام آگوست عید پیروزی پیام های مهمی داد. اردوغان گفته است : ترکیه را که مسیر خود را تعیین کرده و برای خود راهی برگزیده ، نمی توانند تحمل کنند. هر کاری که می خواهند بکنند ، نخواهند توانست در مقابل ترکیه بزرگ و نیرومند سد ایجاد کنند. حتی اگر گمان کنند که هزاران بار ما را به زانو در می آورند، ما هزاران بار به  پا خواسته و به راه خود ادامه خواهیم داد.

روزنامه صاباح طی گزارشی تحت عنوان " خبری که ترامپ را خشمگین خواهد کرد " می نویسد شرکت بزرگ آمریکایی " LinkedIn " دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را جدی نگرفته و به تدارکات سرمایه گذاری در ترکیه آغاز کرده است. این شرکت که 500 میلیون کاربر فعال دارد، برای گشودن دفتر در استانبول و سرمایه گذاری به مذاکرات آغاز کرده است.

روزنامه وطن طی گزارشی ضمن اشاره به افزایش قابل توجه در تعداد توریستهایی که از کشورهای آمریکای لاتین به ترکیه می آیند می نویسد توریستهایی که در 7 ماه اول سال جاری از آمریکایی جنوبی به ترکیه سفر کردند، با 74 ممیز 23 درصد افزایش به 138 هزار و 493 رسیده است. از برزیل و آرژانتین بیشترین توریست به ترکیه سفر کرده و به 41 هزار نفر رسیده است.

روزنامه استار طی گزارشی ضمن اشاره به اینکه تحرک در بخش جهانگردی ترکیه اسپانیا را نیز تحت تاثیر قرار داد می نویسد تحرک خارق العاده در بخش جهانگردی ترکیه موجب گردید که تعداد توریستهای بازدید کننده از اسپانیا زیر رقم مورد انتظار بماند. معاون شرکت توریستی اگزل تور علت کاهش تعداد توریستهای بازدید کننده از اسپانیا را  با تحرک بی سابقه در بخش جهانگردی ترکیه توجیه نمود. وی به نمایندگان بخش جهانگردی اسپانیا توصیه کرد تا کیفیت و مرغوبت خدمات خود را افزایش دهند.خبرهای مرتبط