مطبوعات ترکیه سه شنبه 28 آگوست 2018

برات آلبایراک وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه بمنظور انجام تماسهای رسمی رهسپار فرانسه شده و با برونو لومر وزیر دارایی این کشور دیدار و گفتگو کرد

مطبوعات ترکیه سه شنبه 28 آگوست 2018

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " دلار ارزش خود را از دست می دهد " می نویسد، برات آلبایراک وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه بمنظور انجام تماسهای رسمی رهسپار فرانسه شده و با برونو لومر وزیر دارایی این کشور دیدار و گفتگو کرد. آلبایراک طی سخنانی در پی این دیدار اظهار داشت، در مذاکرات تحریمات تجاری امریکا را مورد بررسی قرار دادیم. وی با اشاره براینکه، ترکیه و فرانسه به اتفاق حرکت خواهند کرد، گفت، دلار ارزش و اعتبار خود در تجارت جهانی را از دست داده است.

روزنامه صباح طی گزارشی با عنوان " بازتاب صنایع دفاعی ترکیه در رسانه های گروهی چین " می نویسد، در یکی از اخبار کانال تلویزیونی فنگ هوآنگ چین، یاری مالی صنایع دفاعی ترکیه به اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفته و گفته شد، صادرات صنایع دفاعی ترکیه بازارهای بین المللی را فرا گرفته و عنصر موثری برای رشد اقتصادی کشور محسوب می شود. کارآیی اقتصادی صنایع دفاعی ترکیه برغم تحریمات تجاری امریکا علیه این کشور شایان تقدیر می باشد. افزایش شتاب در فروش و پسند کالاهای ترک در بازارهای بین المللی به این امر دلالت می کند.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " ترکیه در هدف سرمایه داران قرار گرفته است " می نویسد، جان پرکینس اقتصاددان امریکایی و نویسنده کتاب " اعتراف های یک سرمایه دار " اظهار داشت، سرمایه دارانی وجود دارند که اقتصادهای پیشرفته ای چون ترکیه را در هدف قرار داده اند. در رابطه با این موضوع هیچ تردیدی ندارم. وی در مورد تحریمات اقتصادی امریکا علیه ترکیه نیز گفت، به ترکیه پیشنهاد می کنم که به صندوق بین المللی پول نزدیک نشود.

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " نیکولاس سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه و کارلا برونی همسر وی برای گذراندن تعطیلات به بودروم آمدند " می نویسد، سارکوزی برای رفتن به فرانسه، در خلال بازگشت از بودروم به استانبول به همه سلام داده و با برخی از مسافرین گفتگو کرد. بعضی از مسافرین نیز با وی عکس یادگاری انداختند.

و روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " 4 شهر ترکیه در بین سالمترین شهرهای جهان جای گرفتند " می نویسد، سایت اینترنتی نومبئو که در مورد کشورها و شهرهای جهان اطلاعاتی ارائه می کند، لیست شاخصهای سلامتی شهرها اعلام کرد. شهرهای استانبول، آنکارا، بورسا و ازمیر در لیست مذکور جای داده شدند. در رده بندی سالمترین شهرهای جهان، 10 معیار مختلف منجمله فضای سبز، کیفیت مراکز ورزشی، پاکی آب و هوا، میانگین عمر مورد انتظار، درصد اختلال پرخوری و تعادل زندگی شخصی و کاری مورد بررسی قرار داده می شود.خبرهای مرتبط