مطبوعات ترکیه دوشنبه 27 آگوست 2018

ریاست جمهوری ترکیه بمناسبت هفته پیروزی فیلم ویدیویی منتشر کرد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 27 آگوست 2018

 

روزنامه ینی شفق طی گزارشی با عنوان " ریاست جمهوری بمناسبت هفته پیروزی فیلم ویدیویی منتشر کرد " می نویسد، ریاست جمهوری بمناسبت 947 امین سالگرد پیروزی ملازگرد در حساب کاربری خود در توییتر فیلم ویدیویی منتشر کرد. در این فیلم که حکایت ورود ترکها به آناتولی در پی پیروزی ملازگرد به تصویر کشیده شده است، گفته شد، بوسیله هفته پیروزی از تمامی شهیدانمان با احترام و رحمت و از جانبازان با منت یاد می کنیم.

روزنامه خبرترک در گزارشی با عنوان " رکورد در صنایع دفاعی ترک " می نویسد، سامانه پرتاب موشک Jobaria که توسط شرکت راکت سان ترکیه به سفارش امارات متحده عربی ساخته شده، به عنوان بزرگترین سیستم توپخانه ای جهان در کتاب رکورد گینس ثبت شد. این سیستم که بعنوان قویترین سیستم توپخانه راکتی 122 میلیمتری جهان شناخته می شود، صاحب 4 قبضه راکت بوده و ظرف 2 دقیقه، 240 راکت را بسوی هدف شلیک می کند. این سیستم قادر به تخریب منطقه ای بوسعت 4 کیلومتر مربع می باشد.

روزنامه وطن در گزارشی به نقل از جینس بیسشوف مدیر ارشد شرکت هواپیمایی سان اکسپرس نوشته است، به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنم که تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری را بر سر میز اتخاذ نکنند. به ترکیه آمده و محیط و زیرساخت این کشور را بینید. بیسشوف با اشاره براینکه، در بخش گردشگری و جذابیت ترکیه جهش بزرگی مشاهده کرده ایم، گفت، علی الخصوص از دیدگاه توریستهای اروپایی بسیار قوی دیده می شود. سال گذشته به مراکز توریستی ترکیه و آناتولی 8 ممیز 8 میلیون مسافر حمل کرده و با 1 ممیز 15 میلیارد دلار درآمد، رکورد زدیم.

روزنامه استار طی گزارشی تحت عنوان " میدانهای نفتی ترکیه دیگر از هوا تثبت می شوند " می نویسد، اولین اجرائیات تحقیقات سیسمیک نفت از هوا که در بسیاری از کشورهای جهان و در افریقا انجام می گیرد، در ترکیه نیز تحقق یافت. شرکت نفت ترکیه فعالیتهای سیسمیک در شرق و جنوبشرقی کشور را آغاز کرد. در چهارچوب توافق با یک شرکت انگلیسی، یک اکیپ متشکل از 10 کارشناس نفت با هواپیمای متعلق به شرکت نفت ترکیه، هر روز با آغاز از ساعات اول صبح منطقه را وجب به وجب مورد بررسی قرار داده و ثبت می کند.

و روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " موغلا آماده میزبانی از مسابقات جهانی رالی می باشد " می نویسد، 10 امین مرحله مسابقات جهانی رالی 2018 بین روزهای 13 ام و 16 ام ماه سپتامبر در شهرستان مارماریس استان موغلا برگزار خواهد شد. اکیپها در آخرین روز رالی یعنی یکشنبه 16 سپتامبر پشت فرمان نشسته و با مرحله امتیاز به مسابقات پایان خواهند داد.خبرهای مرتبط