مطبوعات ترکیه جمعه 17 آگوست 2018

مروری بر اخبار و گزارشات منتشره در روزنامه ترکیه

مطبوعات ترکیه جمعه 17 آگوست 2018

روزنامه ینی شفق در گزارشی تحت عنوان "دعوت ترکیه از سرمایه گذاری خارجی" نوشته است، برات آلبایراک وزیر خزانه داری و امور مالی ترکیه از طریق تله کنفرانس با 6 هزار سرمایه گذار خارجی تشکیل جلسه داد. آلبایراک در جریان این نشست ضمن توضیح درباره ساختار مالی ترکیه و گام های آتی در اینکشور، همه را به سرمایه گذاری در ترکیه دعوت کرد. در این نشست که از طریق تله کنفرانس برگزار شد، حضور حدود 1000 سرمایه گذار انتظار میرفت ولی نشست با شرکت 4 هزار سرمایه گذار خارجی برگزار شد.

روزنامه استار در گزارشی با تیتر "صرافی ها در تهیه لیر ترک با مشکل مواجه میشوند" نوشته است، در پی تنش ایجاد شده با ایالات متحده شهروندان در واکنش به نوسانات ارز، با اجابت دعوت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، ارزی که در دست داشتند را به لیر ترک تبدیل کردند. شهروندان با تشکیل صفوف طولانی در مقابل صرافی ها اقدام تبدیل ارزهایشان به لیر کردند.

"سرمایه گذاری بزرگ چین در ترکیه پس از قطر" تیتر گزارشی است که روزنامه صاباح در شماره امروز خود منتشر کرده است. بر اساس گزارش این روزنامه، جهان در پی حمله تحریک آمیز اقتصادی آمریکا بر علیه ترکیه جهت سرمایه گذاری های کلان در ترکیه وارد عمل شد. در پی طرح سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری قطر، اقدامی نیز از سوی چین انجام شد. ترند یول که در ماه جولای از سوی علی بابا غول تجارت اینترنتی خریداری شد، رسما در بنیه این شرکت قرار گرفت. به ویژه در پی تنش ایجاد شده با آمریکا، دولت از تقویت روابط دوجانبه با چین خبر داده و موضوع گشایش نمایندگی شرکت علی بابا به عنوان یکی از مهمترین سرمایه گذاری های چین در ترکیه یکبار دیگر مطرح گردید.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان "تعداد توریست های چینی 91 درصد افزایش یافت" نوشته است، شمار توریست های چینی که در اولین ماه سال جاری به ترکیه سفر کردند در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با 91 درصد افزایش به 191 هزار نفر بالغ شده است. علاوه بر تبلیغات مثبتی که در رابطه با ترکیه در این کشور انجام شده ترانه خواننده معروف چینی Xiao Zhang تحت عنوان "تو را با خود به ترکیه رمانتیک خواهیم برد" نقش بسیار مهمی در افزایش تعداد توریست ها به ترکیه را داشته است.

و روزنامه خبر ترک در گزارشی با عنوان "مارماریس یکی از ایده آل ترین مقاصد گردشگری اروپا" نوشته است: سایت اینترنتی آمریکایی Business Insider 18 هتل ایده آل اروپا برای کسانی که مایل نیستند پول زیادی را صرف تعطیلات کنند، معرفی کرده است. نام شهر مارماریس در ترکیه در بین فهرست ایده آل ترین شهرهای این سایت درج شده است. منظره بی نظیر و قیمت مناسب هتل ها در شهر مارماریس در استان موغلا، سبب شده تا این شهر در جایگاه دوم این لیست قرار بگیرد. این شهر از جاذبه های توریستی بسیار زیادی برخوردار است. اگر فرصت سفر به مارماریس را پیدا کردید حتما از پلاژها، خلیج و قلعه این شهر زیبا دیدن کنید.خبرهای مرتبط