مطبوعات ترکیه، چهارشنبه اول آگوست 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، چهارشنبه اول آگوست 2018

روزنامه صباح در خبری با تیتر "سخنان مهم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه" می نویسد، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهار داشت: "همانطور که در اجلاس شورای امنیت ملی نیز مطرح شد مبارزه مان با تهدیدات و ریسک های امنیتی منطقه ای و جهانی به کشورمان، به شدیدترین شکل ادامه خواهد داشت." کالین با اشاره به فعالیت های مرتبط با حل بحران داخلی سوریه از راه های سیاسی، گفت، یک سری اقدامات سیاسی در این راستا هنوز هم ادامه دارد و اجلاس سوچی یکی از این اقدامات می باشد. 

روزنامه استار طی گزارشی با عنوان "نصب پرچم 6 متری ترکیه در مرز شانلی اورفا با سوریه" می نویسد، شهرداری آکچاقلعه شانلی اورفا، در حیاط پاسگاه مرزی پرچم ترکیه به طول 6 و عرض 4 متر نصب کرد. این پرچم از منطقه تل ابیض که تحت کنترل سازمان تروریستی و تجزیه طلب پ ک ک / ی پ گ می باشد، به وضوع قابل مشاهده است. 

"اولاک، پهپاد ملی جدید، مهاجمین را تعقیب خواهد کرد" تیتر خبری است که روزنامه  یئنی شفق در شماره  امروز خود منتشر کرده است. در این خبر می خوانیم، پهپاد جدید "اولاک" که از سوی صنایع دفاعی ترکیه طراحی و تولید شده، به جمع هواپیماهای بدون سرنشین پیوست. اولاک ویژگی پهپادهای با بال ثابت و متحرک را داشته و در پایان سال با افزوده شدن ویژگی های جدید، وارد خط تولید خواهد شد. 

روزنامه حریت طی گزارشی با عنوان "ظرفیت مسافرین فرودگاه صبیحا گوکچن به 41 میلیون نفر افزایش خواهد یافت" می نویسد، ساختمان جدید سفرهای داخلی فرودگاه بین المللی صبیحا گوکچن استانبول با سرمایه گذاری 26 میلیون یورویی، تحقق یافت. در سایه این ترمینال علاوه، شرفیت مسافرین به 41 میلیون نفر در سال افزایش خواهد یافت. 

و "افزایشی در سطح رکورد در درآمد بخش توریزم" تیتر خبری است که در روزنامه وطن به چشم می خورد. بر اساس این خبربا توجه به داده‌های مرکز آمار ترکیه، درآمد ترکیه از گردشگری در 6 ماه نخست سال 2018 نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 31 درصد افزایش به 11 میلیارد و 469 میلیون دلار رسید. در این دوره بیش از 16 میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده که این میزان نسبت به همین دوره از سال گذشته 30.4 درصد افزایش پیدا کرده است. بر این اساس در نیمه نخست سال 2 میلیون و 378 هزار و 439 گردشگر روس وارد ترکیه شده است.

 

 خبرهای مرتبط