مطبوعات ترکیه، سه شنبه 31 جولای 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، سه شنبه 31 جولای 2018

روزنامه صباح در خبری با تیتر "زبان تهدید آمیز آمریکا غیرقابل قبول است." می نویسد، در بیانیه نشست دیروز شورای امنیت ملی ترکیه که برای اولین بار به ریاست رجب طیب اردوغان در کاخ ریاست جمهوری بش تپه در آنکارا برگزار شد، اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه کشور بی حرمتی به روابط دو جانبه و غیرقابل قبول اعلام شد. در این بیانیه آمده است: تصمیمات و اظهارات آمریکا برای مشروط ساختن پروژه های مربوط به صنایع دفاعی ترکیه که به تمام تعهدات خود پایبند است، بر خلاف معاهدات بین المللی بوده و به همکاری های استراتژیک و روابط دو کشور آسیب های جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان "دیدار بحرانی از آمریکا به ترکیه" می نویسد، ارتشبد کورتیس اسکاپاروتی فرمانده نیروهای اروپایی آمریکا و نیروهای متفق ناتو روز چهارشنبه اول آگوست به ترکیه سفر خواهد کرد. مسئله سوریه در راس دستور کار این دیدار قرار دارد. 

"چین به بازار ترکیه چشم دوخته است" تیتر خبری است که روزنامه ینی شفق در شماره امروز خود منتشر کرده است. در این خبر می خوانیم، مقامات چینی که کارفرمایان ترک در نمایشگاه جواهرات چین را همراهی می کردند، با بیان اینکه آماده ورود به بازار ترکیه هستند، هدف خود را دسترسی به دیگر کشورهای اروپایی از طریق ترکیه اعلام کردند. 

روزنامه یئنی شفق در خبر دیگری با عنوان "کوزوو برای اولین نیروگاه انرژی بادی با شرکت ترکیه ای قرارداد بست" می نویسد، اولین قرارداد فروش نیروگاه انرژی بادی در کوزوو به امضا رسید. انتظار می رود نیروگاه Kitka RES سالانه 95 میلیون و 600 هزار کیلووات ساعت برق تولید شود. شرکت ترکی که در کوزوو سرمایه گذاری کرده است، گونش هولدینگ می باشد.

و "شمار توریست هایی که به پاموک قلعه سفر می کنند به 780 هزار و 207 رسید" عنوان گزارشی است که در صفحات فرهنگی روزنامه استار به چشم می خورد. بر اساس این خبر کاراهان استاندار دنیزلی اظهار داشت، تعداد گردشگرانی که در دوره ژانویه تا جولای 2018 به پاموک قلعه  سفر کرده اند به 780 هزار و 207 نفر رسیده است. این رقم در دوره مشابه سال 2017، 535 هزار و 275 نفر بود. 

 

 خبرهای مرتبط