مطبوعات ترکیه دوشنبه 30 جولای 2018

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در خلال سفر به افریقای جنوبی موضوع آندرو برونسون کشیش امریکایی را مورد ارزیابی قرار داد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 30 جولای 2018

روزنامه وطن در گزارشی به نقل از اردوغان نوشته است، تغییر موضع مسئله  ترامپ می باشد.

براساس این گزارش رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفتگو با روزنامه نگاران در خلال سفر به افریقای جنوبی موضوع آندرو برونسون کشیش امریکایی را مورد ارزیابی قرار داد. اردوغان در اشاره به اظهارات مقامات کاخ سفید و پنتاگون در رابطه با برونسون و تغییر موضع دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا اظهار داشت، این مسئله ترامپ می باشد، مطرح کردن چیزهای نگفته اشتباه می باشد.

روزنامه صباح در گزارشی با عنوان " مکالمه تلفنی اردوغان با تمیمی " می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با عهد التمیمی که از سوی اسرائیل آزاد گذاشته شده است، مکالمه تلفنی انجام داد. اردوغان به وی بابت شجاعت و مبارزه مصممانه اش تبریک گفت. اردوغان اظهار داشت، آزادی این دختر شجاع فلسطینی و دارنده جایزه الحنظله را مایه مسرت و خوشحالی می باشد.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " سفرهای هوایی مستقیم از کیف به قیصریه " می نویسد، در چهارچوب همکاری گردشگری از کیف پایتخت اوکراین به قیصریه که بر سر راه تاریخی ابریشم قرار دارد، سفرهای هوایی مستقیم ترتیب داده خواهد شد.

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " درب جهنم در پاموک قلعه برای بازدید عموم باز می شود" می نویسد، درب جهنم در شهر عتیق هیراپلیس که در حفریات باستانشناسی 5 سال پیش کشف شده و در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفته است، در پی امور مرمت و بازسازی در ماه سپتامبر برای بازدید عموم باز خواهد شد.

و روزنامه استار در گزارشی تحت عنوان " تظاهرات حمایت آمیز از مسعود اوزیل " می نویسد، در برلین پایتخت آلمان صدها نفر در باب حمایت از مسعود اوزیلخبرهای مرتبط