مطبوعات ترکیه پنجشنبه 26 جولای 2018

مروری بر روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه پنجشنبه 26 جولای 2018

روزنامه یئنی شافاک در خبری با تیتر "پاسخ واضح اردوغان به تحریم علیه ایران" نوشته است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، که برای شرکت در دهمین نشست BRICS متشکل از کشورهای برزیل، روسیه، هندوستان، چین و افریقای جنوبی، به عنوان "رئیس ادواری اجلاس سازمان همکاریهای اسلامی"، به افریقای جنوبی سفر کرد و پیش از دیدارش از این کشور، با رسانه ها اجلاسی تشکیل داد. اردوغان ضمن ارزیابی گامهای ایالات متحده امریکا در رابطه با ایران، گفت: "ایران هم همسایه و هم شریک استراتژیکی ما میباشد."

 

"طرف حساب سرمایه گذاران بزرگ، ما هستیم" تیتر خبری است که در روزنامه صاباح منتشر شده است. در این خبر آمده است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ضمن ابراز اینکه ترکیه با گامهایی سریع به سوی اهدافش حرکت خواهد کرد، گفت: "دفاتر ویژه ای تاسیس میکنیم، طرف حساب و مخاطب سرمایه گذاران بزرگ، ریاست جمهوری خواهد بود."

 

روزنامه وطن در خبری با تیتر "جنگهای تجاری میتواند تاثیر مثبتی بر اقتصاد ترکیه داشته باشد." نوشته است، بر اساس بیانیه ای از فیتچ ریتینگ، سازمان بین المللی درجه بندی اعتبار، اعلام داشت که ادامه جنگ تجاری میان ایالات متحده امریکا و چین، میتواند تاثیرمثبتی به میزان 0.1 امتیاز در سال 2019 و 0.2 امتیاز در سال 2020 داشته باشد.

 

روزنامه استار در خبری با تیتر "شرکت توپراش در لندن دفتر تجاری باز میکند" نوشته است، پالایشگاههای نفت ترکیه، توپراش، با هدف کمک به فعالیتهیا واردات و صادراتش و حصول درآمد اضافه از زنجیره تامین و فروش، دفتری در لندن پایتخت انگلستان تاسیس خواهد کرد.

 

"استخدام در بخش گردشگری، از 1 میلیون تن گذشت" تیتر خبری در روزنامه وطن میباشد. بر اساس این خبر، ارقام استخدام در بخش جهانگردی طی سال 2018، به بیش از 1 میلیون رسید. میزان استخدام طی سال جاری که در مقایسه با استخدام در سال 2017، 17.5 درصد افزایش داشته است، به 1 میلیون و 83 هزار و 695 تن رسید.خبرهای مرتبط