مطبوعات ترکیه، چهارشنبه 25 جولای 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات ترکیه، چهارشنبه 25 جولای 2018

روزنامه صباح در خبری با تیتر "واکنش شدید اردوغان به تصمیم جنجالی اسرائیل" می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه در اجلاس گروه پارلمانی حزب متبوعش به تصویب قانون "کشور یهود" در پارلمان اسرائیل واکنش نشان داد. اردوغان اظهار داشت: ""این تغییرات اثباتی است بر اینکه اسرائیل صهیونیست ترین، فاشیست ترین و نژادپرست ترین دولت جهان میباشد."

روزنامه استار طی گزارشی با عنوان "اردوغان با چیپراس نخست وزیر یونان تماس تلفنی برقرار کرد" می نویسد، اردوغان رئیس جمهور ترکیه به آلکسیس چیپراس نخست وزیر یونان تسلیت گفت. اردوغان به مردم یونان نیز تسلیت گفته و برای مجروحان طلب شفای عاجل نموده و ابراز همدردی کرده است.

"همکاری مان با آذربایجان را همواره تقویت می کنیم" تیتر خبری است که روزنامه یئنی شفق در شماره امروز خود منتشر کرده است. در این خبر می خوانیم، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه جهت انجام دیدارهای رسمی به جمهوری آذربایجان سفر کرد. چاووش اوغلو که با نوروز ممدوف نخست وزیر آذربایجان دیدار کرد اظهار داشت: "همواره همکاری مان با آذربایجان را تقویت می کنیم. دیاسپوراهایمان در خارج از کشور نیز روابط خود را با یکدیگر تقویت کردند. این مسئله مهمی است." 

روزنامه حریت در خبری با تیتر "مسیر خود را از اسپانیا به ترکیه تغییر دادند." می نویسد، داوود چتین رئیس اتاق تجارت و صنایع آنتالیا اظهار داشت، در بخش توریزم ماهانه شاهد 20 درصد رشد و در مقیاس سالانه شاهد حدود 30 درصد رشد بوده ایم. وی افزود: در این دوره شمار توریست ها در اسپانیا، آلمان و انگلستان کاهش قید کرد. زیرا گردشگران مسیر خود را به سوی ترکیه تغییر داده اند. 

و "رکورد تمامی دوره ها شکست" عنوان گزارشی است روزنامه وطن در شماره امروز به اطلاع  خوانندگانش رسانده است. بر اساس این خبر، فرودگاه بین المللی صبیحا گوکچن استانبول که دومین فرودگاه پرتردد ترکیه است، رکورد تمامی دوره ها را شکست. شمار مسافرینی که از این فرودگاه تردد کرده اند در طول یک روز به 120 هزار نفر رسید. خبرهای مرتبط