مطبوعات سه شنبه 24 جولای 2018

گلچینی از اخبار منتشره در روزنامه های امروز ترکیه

مطبوعات سه شنبه 24 جولای 2018

روزنامه خبرترک طی گزارشی با عنوان "آل بایراک: دیپلماسی اقتصادی چند بعدی آغاز می کنیم" می نویسد، برات آل بایراک وزیر امور مالی و خزانه داری ترکیه با بیان اینکه رشد و توسعه پایداری را مورد هدف قرار داده ایم اظهار داشت: "در بازارها مناقشه نخواهیم کرد. بر پایه روابط برد-برد به پیش خواهیم رفت." برات آل بایراک افزود: "دیپلماسی اقتصادی چند بعدی آغاز می کنیم. هیچ گاه از بازار روز عقب نخواهیم ماند."

روزنامه استار در خبری با تیتر "فعالیت های مربوط به منطقه ساحلی جریان ترک آغاز شد" می نویسد، فعالیت های ساحلی مرتبط با خط لوله گاز طبیعی جریان ترک که گاز روسیه را به ترکیه و از طریق ترکیه به اروپا منتقل خواهد کرد، روز یکشنبه در ساحل "کیی کوی" Kıyıköy آغاز شد. 

"شمار توریست هایی که از طریق هوایی به آنتالیا سفر می کنند 34 درصد افزایش قید کرد" عنوان گزارشی است که روزنامه استار در شماره امروز خود منتشر کرده  است. در این خبر می خوانیم، شمار توریست هایی که طی 6 ماه اخیر از طریق هوایی به آنتالیا پایتخت توریزم ترکیه سفر کرده اند در مقایسه با دوره مشابه در سال 2017 با افزایشی 34 درصدی به 6 میلیون و 199 هزار و 361 نفر رسید. 

روزنامه استار در خبری با تیتر "توجه و علاقه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کرد" می نویسد، پلاژهای زیبای 30 کیلومتری آکچاکوجا از توابع استان دوزجه، مروارید منطقه غرب دریای سیاه، پر از گردشگران داخلی و خارجی شد. 

و روزنامه یئنی شفق می نویسد: "مرکل خطاب به اوزیل: به تصمیم او احترام می گذارم. تلاش زیادی برای تیم ملی آلمان انجام داده است." بر اساس این خبر، به دنبال تصمیم مسعود اوزیل بازیکن ترک‌تبار فوتبال آلمان در رابطه با کناره گیری از تیم ملی این کشور، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اظهار داشت که به تصمیم مسعود ازیل احترام می گذارد.

 

 خبرهای مرتبط