مطبوعات ترکیه جمعه 20 ام جولای 2018

اهم اخبار و گزارشات جراید روز ترکیه

مطبوعات ترکیه جمعه 20 ام جولای 2018

روزنامه استار طی گزارشی می نویسد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه بعنوان رهبری که بیشترین دیدار رسمی از قاره افریقای سیاه را بعمل آورده اینبار برای شرکت در اجلاس سران گروه اقتصادی بریکس متشکل از کشورهای برزیل، روسیه، هندوستان، چین و افریقای جنوبی به افریقا سفر خواهد کرد. در این اجلاس که اردوغان بعنوان میهمان ویژه به آن دعوت شده است، روابط بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. این اجلاس روزهای 25 ام و 27 ام جولای در شهر ژوهانسبورگ افریقای جنوبی برگزار خواهد شد.

روزنامه وطن طی گزارشی تحت عنوان " واکنش ترکیه به اسرائیل " می نویسد ترکیه در واکنش به قانون " کشور یهود " که در مجلس اسرائیل به تصویب رسید، اعلام داشت : این قانون اصول حقوق بین المللی را پایمال کرده و حقوق مردم فلسطین را به هیچ می شمارد.

روزنامه صاباح طی گزارشی تحت عنوان " ونزوئلا طلاهای خود را به ترکیه فرستاد " می نویسد ویکتور کانو وزیر معادن ونزوئلا اعلام کرده است شرکتهای دولتی استخراج معادن و دیگر شرکتهای خصوصی کوچک برای جداسازی طلا و پالایش آن و تبدیل به پول نقد منابع طلای خود را به ترکیه فرستادند.

روزنامه خبرترک طی گزارشی تحت عنوان " صادرات 4 میلیون و 600 هزار دلاری سلاح به فیلیپین " می نویسد ا سلحه عملیاتی ویژه ساخت ترکیه پس از اینکه در آمریکا بعنوان تبانچه سال برگزیده شد، به فیلیپین صادر می شود. ده هزار سفارش ساخت این اسلحه به مقامات ذی ربط داده شده است.

روزنامه صاباح طی گزارشی در رابطه با توجه و علاقه بازدیدکنندگان از دریاچه نمک می نویسد دریاچه نمک که یکی از تالاب های مهم ترکیه بوده و از نظر حراست از تنوع بیولوژیکی حائز اهمیت فراوانی است با زیبایی های طبیعی خود بازدید کنندگان را شیفته خود می سازد.خبرهای مرتبط