مطبوعات ترکیه سه شنبه دهم جولای 2018

اهم اخبار و گزارشات جراید روز ترکیه

مطبوعات ترکیه سه شنبه دهم جولای 2018

روزنامه صاباح طی گزارشی تحت عنوان " اردوغان : جمهوری 95 ساله مان را با سیستم جدید به اوج قدرت خواهیم رساند " می نویسد رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در مراسم اعلام اعضای کابینه جدید اعلام کرد : امروز به ملت عزیزمان قول رساندن جمهوری 95 ساله مان به اوج قدرت با یک مدیریت جدید را می دهیم. از این فرصت بزرگ که ملتمان به ما داده به بهترین شکل استفاده کرده و برای تشکیل مجلس و حکومتی قدرتمند و ترکیه بزرگ و قوی تر از پیش به راه می افتیم.

روزنامه وطن طی گزارشی تحت عنوان " هدیه با معنی به شرکت کنندگان در مراسم " می نویسد در بین شرکت کنندگان در مراسم ویژه آغاز سیستم حکومتی ریاست جمهوری در ترکیه سکه هایی 1 لیره ایی که به مناسبت این روز ضرب شده، توزیع گردید. روی این سکه جدید تاریخ، عکس مجتمع ریاست جمهوری و نیز عبارت " رجب طیب اردوغان رئیس جمهور " و نیز امضای ایشان وجود دارد.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی تحت عنوان " ترکیه ما را نجات دهد " می نویسد سازمان تروریستی و تجزیه طلب" پ ک ک " علیرغم تفاهم حاصله بین ترکیه و آمریکا هنوز از منطقه تحت اشغال منبج عقب نشینی نکرده است. مردم منبج می خواهند تا ترکیه وارد عمل شده و شهر منبج را از تروریستها پاکسازی کند.

روزنامه استار طی یک گزارش اقتصادی می نویسد صادرات ماشین ترکیه در نیمه اول سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال 2017 با افزایشی به میزان 20 درصد به 8 میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده است.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی نوشته است : قایق تفریحی غول آسای "Faith" که در شهرستان مارماریس استان موغلا لنگر انداخته است، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این قایق تفریحی 97 متری بعلت عدم گنجایش در بنادر ویژه برای قایق های تفریحی در اسکله بزرگ بندر " Cruise Port " پهلو گرفته است.خبرهای مرتبط