مطبوعات ترکیه دوشنبه 9 ژوئیه 2018

ترکیه حملات تروریستی در سومالی را محکوم کرد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 9 ژوئیه 2018

 

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " پیام تسلیت چاووش اوغلو به ژاپن " می نویسد، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه مرگ شهروندان ژاپن در نتیجه رانش زمین و سیلاب ناشی از بارندگیهای شدید را به ملت و حکومت این کشور تسلیت گفت. بارش باران شدید مناطق غربی و میانی ژاپن را تحت تاثیر قرار داده است.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " ترکیه حملات تروریستی در سومالی را محکوم کرد " می نویسد، ترکیه حملات سازمان تروریستی الشباب با خودروی بمبگذاری شده در سومالی را محکوم ساخت. وزارت خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام داشت، خبر مربوط به کشته و مجروح شدن تعداد کثیری در حملات تروریستی در موگادیشو پایتخت سومالی را با تاسف و تاثر دریافت کردیم.

روزنامه حریت در گزارشی تحت عنوان" یک توریست از هر 10 توریست به آن شهرستان می رود " می نویسد، جمعیت روزانه شهرستان آلانیا در استان آنتالیای ترکیه با آمدن توریستها از اروپا و روسیه از مرز 500 هزار نفر می گذرد. این شهرستان که سال گذشته 3 و نیم میلیون توریست از آن دیدن کردند، از یک توریست از هر 10 توریستی که به ترکیه می آیند، میزبانی می کند. علاوه براین یک توریست از هر سه توریستی که به منطقه آنتالیا می آیند، تعطیلات خود را در این شهرستان سپری می کند.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " ایرانیها بیش از کشور خود، ترکیه را ترجیح می دهند " می نویسد، محمد ثابت مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری ایران اعلام داشت، ایرانیها بجای سیاحت توریستی در کشور خود، سیاحت در ترکیه را بدلیل کیفیت و ارزانی ترجیح می دهند.

و روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " مدال طلا از Bakır " می نویسد، محمد حمزه Bakır کشتی گیر ملی پوش ترکیه در فینال وزن 110 کیلوگرم جام قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان جهان که در زاگرب پایتخت کروواسی ادامه دارد، رقیب آذربایجانی را با امتیاز 9 بر 0 ضربه فنی کرده و با کسب مدال طلا به مقام قهرمانی جهان دست یافت.خبرهای مرتبط