مطبوعات ترکیه جمعه 29 ژوئن 2018

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: در رابطه با موشکهای اس – 400 راه بازگشتی وجود ندارد

مطبوعات ترکیه جمعه 29 ژوئن 2018

 

روزنامه صباح در گزارشی به نقل از ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نوشته است، در رابطه با موشکهای اس – 400 راه بازگشتی وجود ندارد.

براساس این گزارش، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در مصاحبه با کانال تلویزیونی بلومبرگ اظهار داشت، قرارداد خرید سیستمهای دفاع هوایی اس – 400 از روسیه، راه بازگشتی ندارد. کالین گفت، اتخاذ تصمیم مربوط به خرید کدامین سیستم دفاعی و تکنولوژی و منشاء آن به ترکیه تعلق دارد.

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " عمر چلیک در رابطه با اتحادیه اروپا به رهبران افریقایی هشدار داد " می نویسد، عمر چلیک وزیر اتحادیه اروپا و سرپرست هیئت مذاکرات با این اتحادیه، با انتشار پیامی در حساب توییتر خود در خطاب به رهبران افریقایی که در مورد حل مسئله پناهجویان، خواهان توافق با اتحادیه اروپا می باشند، گفت، به دوستان افریقائیمان هشدار می دهم. قبل از توافق با ما مشورت بکنید. می توانیم بهانه هایی را که اتحادیه اروپا با توسل بدانها تعهدات داده شده در چهارچوب قرارداد 18 مارس را بجای نیاورده است، به شما توضیح بدهیم.

روزنامه حریت طی گزارشی با عنوان " تفسیری از مرکل دررابطه با ترکیه " می نویسد، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان طی سخنانی با اشاره براینکه، ترکیه برای پناهجویان کارهای خارق العاده ای انجام داده است، گفت، ما با تهیه دومین پاکت 3 میلیارد یورویی در اجلاس اتحادیه اروپا خواهان یاری به ترکیه که تحت شرایط سختی بیش از 3 میلیون پناهجو را در آغوش کشیده است، می باشیم.

روزنامه استار طی گزارشی با عنوان " یاری 600 میلیون دلاری به امنیت انرژی ترکیه " می نویسد، بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا با هدف افزایش دادن امنیت تدارک گاز ترکیه، واگذاری وام 600 میلیون دلاری به پروژه ذخیره سازی گاز طبیعی در دریاچه نمک را تائید کرد.

و روزنامه خبرترک طی گزارشی با عنوان " واگذاری وام 400 میلیون دلاری به بانک توسعه ترکیه " می نویسد، بانک توسعه ترکیه و بانک صنایع و بازرگانی چین یک قرارداد وام 400 میلیون دلاری امضا کردند. وام مورد بحث در فعالیتهای فینانس نهادینه بانک توسعه ترکیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.خبرهای مرتبط