مطبوعات ترکیه، 25 ژوئن سال 2018

مطبوعات ترکیه، 25 ژوئن سال 2018

مطبوعات ترکیه، 25 ژوئن سال 2018

روزنامه استار در صفحه اول خود با حروف درشت، از اردوغان به عنوان نخستین رییس جمهور نظام ریاستی در ترکیه نام برده است.

به گزارش این روزنامه، مردم ترکیه که در رفراندوم 16 آوریل سال 2017  به سیستم ریاست جمهوری ترکیه رای "آری" داده بودند اینبار نیز رجب طیب اردوغان را در انتخابات 24 ژوئن سال 2018 به عنوان اولین رئيس جمهور در سیستم جدید انتخاب کردند.

 

روزنامه یئنی شافاک اقدام به درج تیتر " تماس اولین رهبر اتحادیه اروپا با اردوغان"  کرده است.

به گزارش این روزنامه، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان ، با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به عنوان نخستین رهبر اتحادیه اروپا تماس تلفنی برقرار کرده و پیروزی وی در انتخابات را تبریک گفته است. بسیاری از رهبران جهان نیز در گفتگوی تلفنی با اردوغان پیروزی وی را تبریک گفته اند.

 

روزنامه صباح پیش بینی کرده است که "تعداد گردشگران خارجی در ترکیه در سال 2030 بیش از 90 میلیون نفر خواهد بود".

به گزارش این روزنامه، ترکیه در سال 2030 چهارمین کشور در جهان از نظر صنعت توریسم خواهد شد و بیش از 90 میلیون گردشگر خارجی جذب خواهد کرد. تنوع گردشگری و همچنین توجه گردشگران چینی و هندی سبب رشد شمار گردشگران در ترکیه خواهد شد.

 

روزنامه خبرتورک از ثبت رکورد بزرگی در گردشگری آنتالیا  در روز 23 ژوئن خبر داده است.

به گزارش این روزنامه، گردشگری آنتالیا که سال 2018 را با شکستن رکورد در شمار توریستهای خارجی آغاز کرده بود دارای یک رکورد جدید دیگری شد. در روز 23 ژوئن  79،485 گردشگر به صورت هوايي وارد آنتالیا شدند. این یک رکورد بی سابقه در ورود گردشگران خارجی به این شهر در یک روز است.

 

به گزارش روزنامه حریت، کره شمالی، پیکر نزدیک به 500 سرباز ترک را به ترکیه باز میگرداند. 

به گزارش این روزنامه، به دنبال دیدار تاریخی میان رهبران کره شمالی و ایالات متحده آمریکا در سنگاپور در 12 ژوئن گذشته، قرار شده است تا پیکر سرباز معلوم الهویه ای که در خلال جنگهای شبه جزیره کره در سالهای  1950 تا 1953 جان باخته اند به کشورهای متبوعشان عودت داده شود و سرنوشت محکومین و مفقودین جنگ نیز روشن گردد. در همین راستا ترکیه برای بازگرداندن پیکر نزدیک به 500 سرباز ترک که در این جنگ کشته شده اند و جنازه هایشان در کره شمالی باقی مانده است گفتگوهای خود را با پیونگ یانگ اغاز کرده است.خبرهای مرتبط