مطبوعات ترکیه دوشنبه 11 ژوئن 2018

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پروژه تاناپ را افتتاح خواهد کرد

مطبوعات ترکیه دوشنبه 11 ژوئن 2018

 

روزنامه صباح طی گزارشی با عنوان " اردوغان پروژه تاناپ را افتتاح خواهد کرد " می نویسد، پروژه خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی که از آذربایجان تا ترکیه امتداد یافته و از آن بعنوان " راه ابریشم انرژی " یاد می شود، روز سه شنبه 12 ژوئن طی مراسمی با شرکت رجب طیب اردوغان و الهام علی اف روسای جمهور ترکیه و آذربایجان افتتاح خواهد شد.

روزنامه وطن طی گزارشی تحت عنوان " سرمایه به ترکیه جاری شده و از کره جنوبی فرار خواهد کرد " می نویسد، براساس داده های انستیتوی بین المللی فینانس، ظرف سال جاری بیشترین ورود سرمایه با 51 ممیز 3 میلیارد دلار به ترکیه و بیشترین خروج سرمایه با 77 میلیارد دلار از کره جنوبی صورت خواهد گرفت.

روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان " آسلسان سیستم دفاع لیزری را با موفقیت آزمایش کرد " می نویسد، اسماعیل دمیر مستشار سازمان صنایع دفاعی ترکیه اعلام داشت، آسلسان شرکت صنایع الکترونیکی نظامی آزمایشهای سیستم دفاع لیزری را با موفقیت به پایان برده است. این سیستم در پلاتفورمهای کشتی، نیروگاههای تولید انرژی، فرودگاهها، پاسگاههای مرزی، قرارگاهها و گذرگاههای عبور کاروان قابل استفاده خواهد بود.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " بخش صنایع دفاعی با 59 شرکت در پاریس حضور خواهد یافت " می نویسد، بخش صنایع دفاعی ترکیه با 59 شرکت در نمایشگاه بین المللی دفاع و امنیت یوروساتوری در پاریس پایتخت فرانسه اشتراک خواهد ورزید.

و روزنامه حریت طی گزارشی تحت عنوان " در ایام عید فطر هتلهای ساحلی صد در صد پر می باشد " می نویسد، ارکان یاغجی رئیس اتحادیه هتلداران توریستی مدیترانه اظهار داشت، از هم اکنون می توان گفت که در ایام عید فطر ظرفیت پذیرش مشتری تمامی هتلهای واقع در مناطق ساحلی به سطح صد در صد خواهد رسید.خبرهای مرتبط