مطبوعات ترکیه سه شنبه 5 ژوئن 2018

بکیر بوزداغ  معاون نخست وزیر: ترکیه می تواند وارد قندیل بشود

مطبوعات ترکیه سه شنبه 5 ژوئن 2018

 

روزنامه صباح در گزارشی به نقل از بکیر بوزداغ  معاون نخست وزیر ترکیه نوشته است، ترکیه می تواند وارد قندیل بشود.

براساس اسن گزارش بکیر بوزداغ معاون نخست وزیر و سخنگوی حکومت طی سخنانی در پی اجلاس شورای وزیران ترکیه اظهار داشت، ترکیه منبعد نیز می تواند وارد قندیل بشود، هر لحظه می تواند هر چیزی اتفاق بیفتد.

روزنامه استار طی گزارشی به نقل از مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نوشته است، روند انداختن توپ به اوت در روابط با امریکا باید به پایان برسد.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه طی سخنانی در پی اجلاس منبج با امریکا، با اشاره براینکه، باید روند انداختن توپ به اوت در روابط با امریکا به پایان برسد، اظهار داشت، سوریه مهمترین گام این مسئله می باشد.

روزنامه وطن طی گزارشی با عنوان " در فروش ناو جنگی ملی به پایان نزدیک می شود " می نیسد، نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ملی ترکیه با اشاره براینکه، در مذاکرات ذیربط با فروش 4 فروند ناو جنگی که با امکانات داخلی و ملی تولید خواهند شد، به آخرین مرحله رسیده شده است، گفت، با تحقق این امر، صادرات یکی از بزرگترین تولیدات دفاعی صورت خواهد گرفت.

روزنامه خبرترک طی گزارشی با عنوان " خودروی نظامی بدون سرنشین ترکیه آماده انجام وظیفه می باشد " می نویسد، .اولین پلاتفورم شلیک کنترل از راه دور موسوم به اوکاپ که از سوی شرکت کاتمرجیلر تولیده شده و مجهز به سامانه اسلحه آسلسان می باشد، آماده انجام وظیفه در ساحه می باشد. اوکاپ آخرین آزمایشات تیراندازی متحرک را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

و روزنامه حریت طی گزارشی تحت عنوان " جایی نماند " می نویسد، توریستهای خارجی در شهرستان مرمریس استان موغلا، روز را در پلاژ و استخرها سپری کرده و شبها نیز کوچه ها، کافه تریاها و کلوپهای شبانه را پر می کنند. برای همین در اماکن تفریحی جای برای نشستن باقی نمانده است.خبرهای مرتبط