مطبوعات ترکیه جمعه اول ژوئن 2018

مرور اخبار و گزارشات منتشر شده در روزنامه های ترکیه

مطبوعات ترکیه جمعه اول ژوئن 2018

روزنامه خبرترک در گزارشی با تیتر "ییلدیریم در خصوص منبچ به ارائه توضیحات پرداخت" آمده است، بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه طی سخنرانی در گیرسون، گفت: " کسانی که در مورد شهر منبج در سوریه اشکال تراشی میکردند، اکنون میگویند که بیایید این موضوع را مورد مذاکره قرار دهیم. "

"پروژه تاناپ به مرحله پایانی رسید" تیتر گزارشی است که روزنامه صباح در شماره امروز خود منتشر کرده است. بر اساس گزارش این روزنامه، پروژه احداث خط لوله انتقال گاز طبیعی ترانس آناتولی که نقش بسیار مهمی در امنیت عرضه انرژی ترکیه ایفا میکند، به مرحله پایانی رسیده است. تجارت گاز طبیعی از طریق این خط لوله برای اولین بار در ماه ژوئن تحقق خواهد یافت.

روزنامه وطن در گزارشی با تیتر "افزایش 32 درصدی گردشگران" مینویسد، تعداد بازدیدکنندگان خارجی از ترکیه در ماههای ژانویه تا آوریل سال 2018، در مقایسه با دوره مشابه سال 2017، 32.55 درصد و در ماه آوریل در مقایسه با ماه مشابه سال 2017 نیز 28.27 درصد افزایش یافته است.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان "دستگاه ASYA که برای سربازان ترک ساخته شده آماده اجرای ماموریت است" مینویسد، دستگاهی موسوم به ASYA که از سوی شرکت صنایع دفاعی ترکیه (آسلسان) با هدف افزایش عملکرد فیزیکی سربازان در اراضی از جمله پیاده روی، پریدن و بالارفتن و همچنین افزایش مقاومت آنان با ایجاد سهولت در حمل تجهیزات سنگین طراحی و ساخته شده است، آماده انجام وظیفه میباشد.

و روزنامه ینی شفق در گزارشی که با تیتر "دوپینگ میوه و سبزی تازه توسط روسیه" نوشته است، حل مسائل موجود با روسیه و اعتماد به محصولات ترکیه ای در بازار اروپا سبب شده تا میزان صادرات میوه و سبزی تازه از کل کشور در چهار ماهه اول سال 2018 در مقایسه با دوره مشابه سال 2017، به 160 میلیون دلار افزایش یابد.  خبرهای مرتبط