مطبوعات ترکیه چهارشنبه 23 می 2018

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با محمود عباس رئیس دولت فلسطین گفتگوی تلفنی انجام داد

مطبوعات ترکیه چهارشنبه 23 می 2018

 

روزنامه وطن در گزارشی با عنوان " اردوغان با محمود عباس رئیس دولت فلسطین گفتگوی تلفنی انجام داد " می نویسد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با محمود عباس رئیس دولت فلسطین گفتگوی تلفنی انجام داد. اردوغان و عباس در گفتگوی تلفنی مذکور پیرامون اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در 18 ام ماه آوریل در استانبول و بیانیه پایانی این اجلاس تبادل نظر کردند. دو رهبر به اهمیت این اجلاس از نظر بنمایش گذاشتن موضع مشترک از سوی کشورهای اسلامی تاکید کردند.

روزنامه صباح در گزارشی به نقل از مولود چاووش اوغلو نوشته است، این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه اظهار داشت، اسرائیل که فلسطینیان را بقتل می رساند، حساب پس خواهد داد. چاووش اوغلو ضمن ارزیابی ارائه پرونده ذیربط با قتل عام های اسرائیل از سوی ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین به دادگاه بین المللی جزایی، گفت، امروز برادرمان ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین پرونده جنایات اسرائیل را به دادگاه بین المللی جزایی انتقال داد. ما نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

روزنامه استار در گزارشی با عنوان " ترکیه حمله تروریستی در افغانستان را تلعین  کرد " می نویسد، ترکیه حمله تروریستی در ولایت قندهار افغانستان را تلعین کرد. در بیانیه منتشره از سوی وزارت خارجه ترکیه ضمن اشاره براینکه، در نتیجه این حمله دهها تن کشته و زخمی شدند، گفته شد، این حمله خائنانه را تلعین می کنیم. برای قربانیان طلب رحمت، به دولت و مردم دوست و برادر افغانستان عرض تسلیت و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت می کنیم.

روزنامه ینی شفق طی گزارشی با عنوان " ترکیه برای ساخت بزرگترین ناو هواپیمابر آماده می شود " می نویسد، در چهارچوب استراتژی صنایع ملی ترکیه، تدارکات ساخت ناو هواپیما بر در کارخانه کشتی سازی " İÇDAŞ " آغاز شد. در این چهارچوب احداث حوض خشک بطول 370 متر و به عرض 70 متر آغاز گردید. با اتمام احداث حوض خشک که در نظر است در ماههای تابستان سال 2019 به پایان برسد، ساخت بزرگترین ناو هواپیما بر ترکیه در کارخانه " İÇDAŞ " امکان پذیر خواهد شد. این تاسیسات 50 میلیون دلار هزینه در پی خواهد آورد.خبرهای مرتبط