"عربستان یک عضو اطلاعاتی را مسئول قتل خاشقجی اعلام خواهد کرد"

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مدعی شد که عربستان سعودی ژنرال احمد عسیری، مشاور ارشد محمد بن سلمان ولیعهد این کشور را مسئول کشته شدن جمال خاشقجی اعلام خواهد کرد

"عربستان یک عضو اطلاعاتی را مسئول قتل خاشقجی اعلام خواهد کرد"

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مدعی شد که عربستان سعودی آماده می شود که ژنرال احمد عسیری، مشاور ارشد محمد بن سلمان ولیعهد این کشور و از کارکنان اطلاعاتی را مسئول کشته شدن جمال خاشقجی اعلام کند.

روزنامه مذکور در این گزارش به 3 منبع آگاه از برنامه های در نظر گرفته شده توسط عربستان سعودی در این زمینه اشاره کرده است.

نیویورک تایمز عنوان کرده که این منابع می گویند که مقامات عربستان سعودی به دنبال آن هستند تا اعلام کنند که عسیری از محمد بن سلمان جهت دستگیری خاشقجی دستور شفاهی گرفته، اما وی یا با برداشت اشتباه از این دستور یا با فراتر رفتن از محدوده آن، خاشقجی را به قتل رسانده است.

این منابع همچنین افزوده اند که با مقامات کاخ سفید نیز دیدار داشته و آنان نیز از عسیری سخن گفته اند.

یک منبع نزدیک به کاخ سفید نیز اعلام کرده که جراد کوشنر داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از وی خواسته که از محمد بن سلمان حمایت کند.

کوشنر معتقد است که فشارهای وارده بر عربستان سعودی درباره مفقودی و احتمال کشته شدن جمال خاشقجی مانند دیگر اشتباهات این کشور با گذشت زمان فراموش خواهد شد.

گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشده است.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج خاشقجی از کنسول‌گری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرده که همزمان با ورود او به این محل 15 مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.خبرهای مرتبط