دوی امدادی دریاچه ارومیه با شرکت 7 ورزشکار ایرانی

دوی امدادی دریاچه ارومیه با هدف حفظ محیط زیست برگزار شد

دوی امدادی دریاچه ارومیه با شرکت 7 ورزشکار ایرانی

به گزارش برنا آذربایجان غربی، سرپرست گروه دوندگان، حامی و برگزار کننده دوی امدادی دریاچه ارومیه در مورد این مسابقه گفت: با هدف حفظ محیط زیست و توجه به وضعیت آن برای برگزاری این مسابقه برنامه ریزی کردیم.

«داود امجدی» افزود: این مسابقه دو با حضور 7 نفر از ورزشکاران رشته های مختلف از روز 14 بهمن ماه از مزار گلزار شهدای ارومیه آغاز و بعد از طی مسافت 600 کیلومتری دور دریاچه ارومیه در روز 19 ام همین ماه و بعد گذر از شهرهای سلماس، شبستر، تبریز، عجبشیر، میاندوآب و نقده سرانجام در شهر ارومیه پایان یافت.

وی کریم ضیایی، مرتضی احمدی، غلامرضا پسیانی، رامین نوری، همایون اصغری و سعید باقرزاده و خود را ورزشکاران حاضر در این دوی امدادی عنوان کرد.

برگزار کننده این مسابقه گفت: برای برگزاری دوی امدادی، سال گذشته نیز طرحی را آماده کردیم که متاسفانه هیچ همکاری ای از سوی هیات و نهادهای مختلف برای برگزاری آن صورت نگرفت با این حال امسال و به مناسبت ایام دهه فجر موافقت برگزاری دوی امدادی را کسب و نسبت به برگزاری آن اقدام کردیم.

امجدی افزود: چند ارگان و نهاد مختلف قول ها و وعده هایی برای حمایت از این برنامه دادند که تنها اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه، و سازمان خدمات موتوری شهرداری ارومیه همکاری های خود را صورت داده اند.
وی اضافه کرد: در این میان قرار بود چند نهاد نیز همکاریی برای کمک به ورزشکاران در مسیر دور دریاچه داشته باشند که متاسفانه این کار میسر نشد.خبرهای مرتبط