اتحادیه اروپا: کمک‌ها به پناهجویان سوری در ترکیه ادامه می‌یابد

نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه از ادامه کمک‌های این اتحادیه به پناهجویان سوری در ترکیه خبر داد

اتحادیه اروپا: کمک‌ها به پناهجویان سوری در ترکیه ادامه می‌یابد

کریستین برگر، رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه که به همراه مارتین اردمان سفیر آلمان به استان حتای سفر کرده، با اشاره به کمک‌های این اتحادیه به پناهجویان سوریه در ترکیه گفت: «این کمک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت. زمان پایان این بحران را نمی‌توانیم برآورد کنیم. همه ما در داخل یک کشتی هستیم».

برگر با قدردانی از کمک‌های ترکیه به این پناهجویان گفت: اتحادیه اروپا در مورد ارایه یک بسته 3+3 میلیارد یورویی برای کمک به پناهجویان سوری به ترکیه تعهد داده و قرار است بخش دوم سه میلیارد یورویی این بسته به زودی به نهادهای ذی ربط داده شود.

نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه با اشاره به اتمام 84 پروژه در زمینه کمک‌های بشردوستانه تاکنون، گفت: کارت یارانه هلال احمر ترکیه یکی از این پروژهایی است که هنوز ادامه دارد. بدین وسیله به یک‌ونیم میلیون سوری ماهانه 130 لیر ترکیه یارانه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون به بیش از 400 هزار کودک آموزش زبان ترکی داده شده است. همچنین 200 مدرسه در این چارچوب این طرح ساخته شده و به دانش آموزان بورسیه داده می‌شود. قرار است 3 بیمارستان شامل دو بیمارستان در کیلیس و یک بیمارستان در حتای احداث شود.

برگر با اشاره به سنگینی مسئولیت ترکیه در قبال پناهجویان سوری گفت: برای کمک به کشور میزبان در زمینه کمک به این پناهجویان در این جا حضور داریم.خبرهای مرتبط